Subskrypcja:Posty Komentarze

Jesteś tutaj: Strona główna » Informacje policyjne » Grozili nożem i obcinaczkami do paznokci

7 przestępstw w ciągu niespełna jednego dnia Dwóch młodych mężczyzn : Karol U. lat 17 i Łukasz P. lat 21 w ciągu niespełna jednego dnia dokonali 7 przestępstw : 2 przestępstw rozboju, 2 przestępstw usiłowania rozboju i 3 przestępstw gróźb karalnych.
Karol U. i Łukasz P. byli znani w środowisku osób nadużywających alkoholu i wykorzystali wiedzę pochodzącą z kontaktów z wyżej wymienionymi osobami. W dniu 27 stycznia 2009 roku wtargnęli do jednego z mieszkań w Śremie, gdzie kilka osób spożywało alkohol. Celem ich działania było zdobycie pieniędzy. Grożąc osobom przebywającym w lokalu pozbawieniem życia i spowodowaniem obrażeń ciała, używając przy tym noża sprężynowego i obcinaczki do paznokci z ostrzem noża, żądali wydania pieniędzy. Jednemu z pokrzywdzonych sprawcy rozbili na głowie szklaną butelkę i zadawali szkłem cięcia po rękach i twarzy. Napastnicy nie osiągnęli zamierzonego celu – pokrzywdzeni nie posiadali gotówki. Karol U. i Łukasz P. zadowolili się kradzieżą tytoniu. Niezadowoleni z takiego obrotu sprawy, sprawcy używając gróźb zmusili pokrzywdzonych do spożywania wbrew ich woli alkoholu.
Wobec braku pieniędzy Karol U. i Łukasz P. postanowili dokonać kradzieży przedmiotów znajdujących się w mieszkaniu, a stanowiących własność niepełnosprawnego Mariusza R. Takie przedmioty jak pianino, kaloryfery, telewizor przygotowali do „wyniesienia” z mieszkania. Nie zdążyli zrealizować zamiaru kradzieży, ponieważ zostali zatrzymani przez funkcjonariuszy Policji.
W toku prowadzonego postępowania ustalono, iż zanim Karol U. i Łukasz P. poszli do mieszkania przy ulicy Mickiewicza, podchodzili do znanych im z widzenia osób i żądali od nich pieniędzy na alkohol. Używali przy tym przemocy szarpiąc pokrzywdzonych, grozili im pobiciem, pozbawieniem życia. Kwoty uzyskane w ten sposób to 10 zł.
Karol U. dokonał również przywłaszczenie telefonu komórkowego użytkowanego przez małoletniego Marcina T., pożyczając aparat pod pretekstem wykonania połączenia i odmawiając jego zwrotu. Po czym przedmiotowy aparat zbył.
Akt oskarżenia przeciwko Karolowi U. i Łukaszowi P. skierowano do Sądu Rejonowego w Śremie, obaj oskarżeni są tymczasowo aresztowani.

Źródło: Informacja prasowa PO w Poznaniu

Napisz komentarz

© 2009 Wiadomości Śremskie · Subskrybuj:WpisyKomentarze · Realizacja: WebSun