Subskrypcja:Posty Komentarze

Jesteś tutaj: Strona główna » Sport, Wydarzenia » Maciej Bodnar zwyciężył! FOTOrelacja!

kolarstwo221W czwartek, 25 czerwca br. w Śremie w ramach rozgrywanych Mistrzostw Polski w kolarstwie szosowym w Wielkopolsce w Śremie odbył się wyścig w jeździe indywidualnej na czas.

Ze startu znajdującego się na Śremskim rynku wystartowało 18 kolarzy. Do pokonania mieli dwie 23 kilometrowe pętle Śrem – Psarskie -Góra Jaszkowo – Górka – Manieczki – Śrem. Sporym utrudnieniem dla zawodników wyścigu była słoneczna aura.

Na śremski rynek przybyło wielu pasjonatów kolarstwa. Jeszcze przed startem do faworytów wyścigu należeli bracia Bodnar: broniący tytułu mistrza Polski Łukasz Bodnar zawodnik grupy CCC Polsat oraz Maciej Bodnar jeżdżący we włoskiej grupie Liquigas. Braci Bodnarów w Śremie wspierała grupa kibiców z fan klubu Bodnar-Brothers z Chrząstawy.

Rywalizacja na trasie wyjaśniła się dopiero na drugim okrążeniu dystansu. Broniący tytułu mistrzowskiego Łukasz Bodnar na półmetku miał drugi czas, jednak na mecie zajął ostatecznie 10 pozycję. Mistrzem Polski w jeździe indywidualnej na czas został młodszy brat Maciej Bodnar z czasem 57minut i 8 sekund, pokonując różnicą zaledwie 33 sekund jadącego w barwach ISD Bartosza Huzarskiego. Brązowym medalistą został rodzimy kolarz Mateusz Taciak z grupy MRÓZ CONTINENTAL TEAM.