Subskrypcja:Posty Komentarze

Jesteś tutaj: Strona główna » Sport, Wydarzenia » Motorowodne Mistrzostwa Świata w Śremie – I dzień za nami!

motorowodne-ms-sobotaTreningi

Zgodnie z planem dzisiaj o godzinie 9 ruszyły oficjalne treningi Motorowodnych Mistrzostw Świata w Klasie O-700.  Na porannej odprawie technicznej gotowość do startów zgłosiło 40 zawodników z Czech, Austrii, Włoch, Słowacji i Polski. Jako pierwsi akwen wodny sprawdzali zawodnicy klasy O – 700. Treningi zawodników startujących w kolejnych klasach T-550, T-400, S-550, JT-250 zakończą się o godzinie 13:00.

Konferencja prasowa

„Te mistrzostwa dedykowane są mieszkańcom Śremu” tak o największej tegorocznej imprezie sportowej w naszym mieście mówił Komandor Motorowodnych Mistrzostw Świata w Klasie O-700 Józef Kowalkiewicz. W spotkaniu ze śremskimi mediami obok komandora uczestniczyli także Przewodniczący Komitetu Organizacyjnego Starosta Śremski Tadeusz Waczyński, Zastępca Przewodniczącego Komitetu Organizacyjnego Burmistrz Śremu Adam Lewandowski oraz Sekretarz Komitetu Organizacyjnego Tadeusz Rączkiewicz. W trakcie spotkania przedstawiciele prasy i telewizji zapoznali się nie tylko z programem dwudniowych mistrzostw, ale także z towarzyszącymi im atrakcjami kulturalnymi. Na godzinę 14.00 zaplanowano oficjalne otwarcie mistrzostw, a już godzinę później pierwsze starty mistrzowskie. Tych najbardziej wytrwałych Starosta Śremski zaprosił na wieczorny pokaz sztucznych ogni.

Otwarcie mistrzostw

Oficjalne otwarcie imprezy nastąpiło o godzinie 14. Na miejsce rozpoczęcia ceremonii zawodników, gości honorowych i publiczność wprowadziła Orkiestra Dęta im. Mariana Zielińskiego ze Śremu. Uroczystość rozpoczęła się od odegrania Polskiego Hymnu Narodowego. Gotowość do rozpoczęcia rywalizacji Staroście Śremskiemu Tadeuszowi Waczyńskiemu w imieniu organizatorów i zawodników zgłosił Komandor Mistrzostw Józef Kowalkiewicz. „Motorowodne Mistrzostwa Świata w Klasie O-700 uważam za otwarte” tymi tradycyjnymi słowami Starosta Śremski oficjalnie rozpoczął zawody. W otwarciu udział wzięli przedstawiciele Bractwa Kurkowego ze Śremu, którzy uświetnili uroczystość spektakularnym wystrzałem z armaty. O sprzyjające warunki i bezpieczeństwo zawodników wraz z zebranymi modlił się Dziekan Dekanatu Śremskiego Ks. Prałat Marian Brucki. Głos zabrał także Komisarz Międzynarodowej Federacji U.I.M Dieter Komm, który życzył powodzenia wszystkim startującym w zawodach. Przybyli do Śremu zawodnicy zostali  niezwykle gościnnie powitani zarówno przez organizatorów jak i publiczność. Obok braw kibiców zawodnicy klasy mistrzowskiej otrzymali z rąk Starosty Śremskiego Tadeusza Waczyńskiego upominki. Całość zakończył imponujący ekstremalny pokaz na dwóch kółkach w wykonaniu Marcina Bugajewskiego.

Pierwsze biegi

Zawodnicy w klasie O-700 zakończyli 1-szy bieg. Najlepszy czas uzyskał Atilla Havas z Austrii, na drugim miejscu bieg zakończył Tiziano Trombetta z Włoch, trzecie miejsce zajął Ferenc Csako z Austrii. Mniej szczęścia miał Tadeusz Haręza z Polski- zajął czwarte miejsce.

W klasie T-550 pierwsze miejsce zajęła Aneta Nogaj z klubu „Baszta Żnin”, na drugim miejscu bieg zakończył zawodnik z tego samego klubu Krzysztof Śniadecki, natomiast miejsce trzecie należy do Marcina Gembiaka z klubu „Posnania”.

W klasie T-400 klasyfikacja zawodników wygląda następująco: pierwsze miejsce zajął Marcin Mucha z klubu „Posnania”, drugie Adrian Maniewski z klubu „Ślizg Szczecin”, natomiast trzecie miejsce zajął Piotr Zdzieszyński z klubu „WKS Zegrze”.

W klasie S-550 miejsce pierwsze zajął Lechosław Rybarczyk z klubu „Posnania”, na drugim miejscu uplasował się Andrzej Lisy z klubu „PKM LOK”, a miejsce trzecie zajął Łukasz Ciołek z klubu „WKS Zegrze”.

W klasie juniorskiej JT-250 pierwsze miejsce zajął Maciej Wojewódzki z klubu „WKS Zegrze”, drugie miejsce zajęła Daria Przybył z tego samego klubu, a na miejscu trzecim znalazł się Maksymilian Lewandowski z klubu „Ślizg Szczecin”.

Źródło:  SP w Śremie

[nggallery id=46]

1. Maciej pisze:

WOW.. Czy ktoś może wie ile mniej więcej kosztuje nasz powiat i gminę organizacja Motorowodnych Mistrzostw Świata???

2. Jacyda206 pisze:

A kto Ci to wie?! pewnie w setki tysięcy…

Wczoraj mnie nie było ale dziś się wybieram na 100%!

3. Blazej pisze:

Pokaz sztucznych ogni był super. Widziałem przez balkon ;] EXTRA !
    Dzisiaj też bedzie pokaz sztucznych ogni?? Jak tak to ide ;]

4. Marek pisze:

Na zakończeniu Mistrzostw jednej z nagród nie odebrał Wojtek.Spóżnił się o 30 minut ,miało odbyć się losowanie komisyjne.Chciałbym dowiedzieć się kto ją otrzymał.