Subskrypcja:Posty Komentarze

Jesteś tutaj: Strona główna » Śrem » 2 lipca rozpocznie się budowa 3-go ronda w Śremie

W czwartek 2 lipca 2009 rozpoczynają się prace związane z budową ronda w Śremie na skrzyżowaniu ulic: Kilińskiego, Mickiewicza i Kolejowej. Jak zapowiada Starostwo Powiatowe w Śremie, prace związane z powstaniem nowego ronda potrwają do końca sierpnia br. Do tego czasu kierowcy chcący przejechać przez most na Warcie ulicą Kilińskiego i Piłsudskiego spotkają się ze znacznymi utrudnieniami.


Pokaż Budowa 3-go ronda w Śremie na większej mapie

Na czas budowy ronda zostanie całkowicie zamknięty wyjazd z ulicy Mickiewicza w ulicę Kilińskiego.  W okresie budowy ronda na odcinku do mostu Piłsudskiego – Kilińskiego, będzie odbywał się spowolniony ruch dwukierunkowy po wąskiej nawierzchni.

W pierwszym etap budowy:

 • pojazdy będą przejeżdżały w dwóch kierunkach po wąskiej nawierzchni utwardzonej płytami żelbetonowymi od strony ul Kolejowej (z jednej strony budowanej wyspy).

rondo-etap-1

Drugim etap budowy ronda

 • pojazdy przemieszczały się będą dwukierunkowo po nowej nawierzchni (po drugiej stronie nowej wyspy). W tym okresie oprócz wyjazdu z ulicy Mickiewicza dodatkowo zostanie wyłączony wyjazd z ulicy Kolejowej.

rondo-etap-2

Prace budowlane będą trwały 2 miesiące… Czyli wznowienie ruchu na nowo wybudowanym rondzie ma nastąpić we wrześniu br.

Źródło: Urząd Miejski w Śremie

 1. Śremianin pisze:

  No i dobrze,że to rondo powstaje! Bo np wyjechać z Kolejowej albo Mickiewicza rano lub ok godz 15-16 to jest poprostu masakra!!

 2. Adaśko pisze:

  BEDZIE OK ALE MIESIĄC LIPIEC BEDZIE CIEŻKI,Z KORKAMI W MIEŚCIE.

 3. Netlao pisze:

  Moim zdaniem korki będą i w lipcu i w sierpniu… i to z pewnością masakryczne… ale lepiej pocierpieć 2 miesiące i mieć spokój z wyjazdem z ul. Mickiewicza oraz ul. Kolejowej

 4. Paula pisze:

  No nie wiem czy będą duże korki, skoro ruch będzie dwukierunkowy… Gorzej by było gdyby był wahadłowy…
  Czekałam na to rondo odkąd mam prawo jazdy, bo przecież jadąc od ul. Mickiewicza i chcąc wjechać na Kolejową trzeba było nie lada cierpliwości i oczy wokół głowy.. TERAZ BĘDZIE OK!!!! (o ile kierowcy nauczą się korzystać z kierunkowskazów i nie będą się gapić w prawo, sprawdzając czy ktoś nie nadjeżdża heh, bo i takie przypadki mamy w Śremie)

 5. Mariusz85 pisze:

  Ruch bedzie dwukierunkowy ale… ulica bedzie wąziutka wiec bedzie sie przejdzac w okolicy ronda z predkoscia 5km/h albo i jeszcze wolniej… przynajmniej w godzinach szczytu.

 6. pirat =D pisze:

  Marius85 , jak jeździsz jak dzieduszek to będziesz jechał z 5km/h i do tego jeszcze dfostaniesz mandat za spowalnianie ruchu. 30 km/h to normalka przy takich przejazdach, w nocy to jak masz 60 na budziku to też przejedziesz…

Napisz komentarz

© 2009 Wiadomości Śremskie · Subskrybuj:WpisyKomentarze · Realizacja: WebSun