Subskrypcja:Posty Komentarze

Jesteś tutaj: Strona główna » Śrem » Nowy wikariusz na Jezioranach. Zmiany proboszczów i wikariuszy w Śremie i Błociszewie.

ks_robert_lawniczak

Ks. lic. mgr Robert Ławniczak

swierczynski_p

Ks. mgr Piotr Świerczyński

Od 25 sierpnia 2009 posługę w Parafii pw. Najświętszego Serca Jezusa w Śremie rozpocznie ks. Piotr Świerczyński. W tym dniu dotychczasowy wikariusz ks. Robert Ławniczak przejdzie do Parafii pw. Chrystusa Króla i Zwiastowania Najświętszej Marii Panny w Rawiczu.

Ksiądz Piotr urodził się w Poznaniu, jego rodzinna parafią jest Parafia pw. św. Anny w Poznaniu, w której był ministrantem. Ukończył liceum ekonomiczne. Święcenia kapłańskie przyjął 25 maja 2002 roku (w tym samym dniu co ks. Robert Bach). Jego hasło prymicyjne: „Potrzeba by On wzrastał a ja się umniejszał”. Pierwszą parafią księdza Świerczyńskiego była parafia pw. św. Michała Archanioła w Czempiniu. 25 sierpnia 2004 roku rozpoczął swoją pracę w parafii pw. Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Poznaniu.

Również w pozostałych śremskich parafiach nastąpią zmiany personalne. Ks. Marcin Lewandowski (święcenia kapłańskie – 2007 r.) z śremskiej fary został mianowany wikariuszem parafii pw. św. Marcina i św. Stanisława w Rakoniewicach. Do fary skierowany zostanie neoprezbiter ks. Sebastian Kaźmierczak, pochodzący z parafii pw. Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Węglewie, wyświęcony został 21 maja 2009 roku.

Nowym proboszczem parafii pw. Ducha Św. został ks. Mariusz Matecki, były wikariusz parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Nowym Tomyślu, który święcenia otrzymał w 1991 roku. Były proboszcz, ks. Stanisław Tomalik (święcenia kapłańskie – 1974 r.) został mianowany proboszczem w parafii pw. Świętej Trójcy w Nowym Mieście. Ksiądz Sławomir Ruks (święcenia kapłańskie – 1999 r.) z parafii Ducha Św. zostanie przeniesiony do parafii pw. bł. Michała Kozala w Śremie. Nowym wikariuszem u Ducha zostanie ks. Tomasz Matuszak (święcenia kapłańskie – 2007 r.) – dotychczasowy wikariusz parafii pw. św. Mikołaja w Lesznie.

W stan spoczynku 25 sierpnia przejdzie ks. kanonik Władysław Łuczak – zwolniony z obowiązków proboszcza parafii pw. św. Michała Archanioła w Błociszewie. Nowym proboszczem zostanie ks. Sławomir Ratajczak, były wikariusz parafii pod tym samym wezwaniem, św. Michała Archanioła w Kwilczu.

Autor: Piotr Szalony

4 komentarze

 1. iga pisze:

  co za roznica kto… byle uczciwy….

 2. Ania pisze:

  Szkoda, że ks. Robert odchodzi.

 3. rafal pisze:

  ania chy chodzi ci o ks. roberta bacha??? u nas w bojanowie byll pol roku byl super ale proboszczowi sie nie widzial

  • ktos pisze:

   jestem bylym lektorem parafii nsj w śremie nie zdązylem poznac roberta bacha przed moim odejsciem z parafii nsj(poznalem go dopiero pózniej) i musze stwierdzic ze robert jest the best.a proboszcz ryszard adamczak z parafii nsj w śremie ten czlowiek mnie DRAŻNI

© 2009 Wiadomości Śremskie · Subskrybuj:WpisyKomentarze · Realizacja: WebSun