Subskrypcja:Posty Komentarze

Jesteś tutaj: Strona główna » Ciekawostki, Śrem » Od lipca w Śremie na 106,2 MHz sygnał będzie nadawać radio Emaus

nowe_radio_emausOd lipca w Śremie i w okolicach można słuchać radia Emaus. Sygnał emitowany będzie z wieży Radiowo-Telewizyjnego Centrum Nadawczego (RTCN) Śrem znajdującego się w Górze na częstotliwości 106,2 MHz.

Radia można posłuchać również w internecie

Winamp – Tutaj lub tutaj

Real Player – Tutaj

Windows Media Player - Tutaj

Jest takie radio…
EMAUS to „spotkanie, które odmienia”. Naszą zasadą jest szacunek dla Słuchaczy, których traktujemy poważnie. Chcemy rozmawiać o rzeczach ważnych, choć nie zawsze popularnych, takich jak religia, moralność, kultura, praca, wychowanie i problemy społeczne.

Mądre słowo i dobra muzyka to nasz radiowy ideał. Nie narzucamy się. Chcemy, abyś sam nas wybrał…
Emaus – Katolickie Radio Poznań to lokalna rozgłośnia radiowa nadająca program o profilu społeczno-religijnym na częstotliwościach 89,8 MHz (Poznań, Swarzędz, Murowana Goślina), 90,4 MHz (Nowy Tomyśl, Pniewy, Opalenica), 106,2 MHz (Śrem, Kościan, Gostyń). W obecnym kształcie działamy od 1 marca 2003 roku na mocy Dekretu Arcybiskupa Stanisława Gądeckiego. Decyzja Księdza Arcybiskupa zmieniła nazwę i profil programu, ale sama stacja istniała już wcześniej.

Jesteśmy obecni w eterze nieprzerwanie od 1995 roku. Od 2001 do 2003 roku działaliśmy jako Radio Plus Poznań, wcześniej jako Katolickie Radio Poznań, a jeszcze wcześniej, jako Archidiecezjalna Rozgłośnia Radiowa. Założycielem stacji jest arcybiskup Jerzy Stroba. Pierwszą audycję nadaliśmy 23 marca 1995 roku. Naszą działalność reguluje Statut Radia.

Radio Emaus jako rozgłośnia radiowa Archidiecezji Poznańskiej wspiera Kościół w dziele ewangelizacji, szerzy wartości chrześcijańskie oraz zapewnia społeczności naszego regionu dostęp do informacji, kultury, edukacji i godziwej rozrywki. Chcemy działać jako „dobre radio„. Dobre, to znaczy bliskie Słuchaczowi, mądre, głoszące wartości takie jak prawda, szacunek do drugiego człowieka, kultura słowa i bycia.

Dyrektorem Emaus – dobrego radia jest ks. Sławomir Baraniak, a redaktorem naczelnym ks. Maciej Karol Kubiak. Od początku istnienia, w pracę w radiorozgłośni diecezjalnej zaangażowanych było wielu ludzi dobrej woli. Księża związani z radiem to między innymi: (+) ks. Bogusz Lewandowski (dyrektor w latach 2002 – 2005), ks. Piotr Garstecki (dyrektor w latach 1997-2002), ks. Maciej Karol Kubiak (dyrektor w latach 1995-1997, 2005-2006), ks. Cezary Kuciński (dyrektor w latach 2006-2008), ks. Ryszard Dyc, ks. Jarosław Foltyniewicz, ks. Przemysław Kompf, ks. kan. Kazimierz Królak, ks. Rafał Krakowiak, ks. Maciej Wala, ks. Wojciech Krupczyński i inni.

Info: Piotr Szalony (KrejZii)

Źródło: Strona internetowa radia Emaus

komentarze

  1. ones pisze:

    Od lipca w Śremie na 106,2 MHz sygnał będzie nadawać radio Emaus?! a co mamy za miesiąc?!

Napisz komentarz

© 2009 Wiadomości Śremskie · Subskrybuj:WpisyKomentarze · Realizacja: WebSun