Subskrypcja:Posty Komentarze

Jesteś tutaj: Strona główna » Informacje policyjne » Złapano 3 nieletnich graficiarzy

Policjanci zespołu zajmującego się problematyką nieletnich ustalili trzech 16 – letnich mieszkańców Śremu, którzy uszkodzili elewację budynku śremskiego przedszkola powodując straty w wysokości 1000 złotych.

A wszystko zaczęło się 17 kwietnia br. kiedy to otrzymaliśmy zgłoszenie o uszkodzeniu przez nieznanych sprawców elewacji budynku przedszkola. Sprawcy za pomocą farby w sprayu nanieśli na elewację różne napisy, także o treści wulgarnej. Zgłaszająca o zdarzeniu wicedyrektor przedszkola wyceniła koszt usunięcia tych napisów na kwotę 1000 złotych. Zaczęliśmy szukać sprawców tego czynu.

W czerwcu policjanci zespołu ds. nieletnich wpadli na trop jednego z nich. Podczas przesłuchania 16 – letni mieszkaniec Śremu przyznał się do zarzucanego mu czynu i złożył wyjaśnienia. Poinformował, że zrobił to sam.

Materiały sprawy przekazaliśmy do sądu rodzinnego, jednak cały czas nad nią pracowaliśmy, bowiem na uszkodzonej elewacji budynku przedszkola było widać różne charaktery pisma. W toku wykonywania dalszych czynności policjanci ds. nieletnich wpadli na trop dwóch kolejnych 16 – letnich mieszkańców Śremu. Wczoraj, 20 lipca zostali oni przesłuchani w charakterze nieletnich sprawców czynu karalnego.
Źródło: Informacja prasowa KPP w Śremie

  1. Ketszup pisze:

    Ja nic do graffiti nie mam jak chcą rysować niech rysują w danych miejscach i jakieś fajne tak jak na stadionie Zamenhofa graffiti Lecha poznań bardzo pięknie to wygląda

Napisz komentarz

© 2009 Wiadomości Śremskie · Subskrybuj:WpisyKomentarze · Realizacja: WebSun