Subskrypcja:Posty Komentarze

Jesteś tutaj: Strona główna » Informacje policyjne » Tragedia na śremskich drogach! Zginął 19-latek!

wypadek-borgowopyszca1Podczas wyprzedzania stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na prawe pobocze i koziołkując powrócił na drogę. Młody kierowca zmarł w karetce. W minionym tygodniu na drogach naszego powiatu doszło do wielu niebezpiecznych wypadków i kolizji.

O wypadku drogowym, jaki miał miejsce w minioną sobotę, 15 sierpnia w miejscowości Borgowo na drodze relacji Śrem-Gostyń zostaliśmy powiadomieni przez Dyżurnego Straży Pożarnej w Śremie o godz. 2.40. Natychmiast udaliśmy się na miejsce zdarzenia. Jak wstępnie ustaliliśmy, około godz. 2.20 kierujący samochodem osobowym marki rover, 19-letni mieszkaniec gminy Śrem, podczas manewru wyprzedzania nie dostosował prędkości do warunków panujących w ruchu, stracił panowanie nad pojazdem zjeżdżając na prawe pobocze. Ocierając się o przydrożne zarośla, odbił się od skarpy pobocza dachując kilkakrotnie. Obecni na miejscu zdarzenia ratownicy pogotowia podjęli resuscytację 19-latka, ale niestety nie udało się uratował młodego kierowcy. Kierowcę i pasażera forda fiesty poddano badaniu alkomatem. Oboje znajdowali się w stanie nietrzeźwości. Przebieg zdarzenia oraz udział poszczególnych osób został ustalony przez technika kryminalistyki KPP w Śremie w wyniku przeprowadzonych czynności kryminalistyczno-technicznego badania śladów i dowodów rzeczowych z miejsca wypadku drogowego. Mężczyźni zostali osadzeni w Policyjnej Izbie Zatrzymań do czasy wytrzeźwienia i wyjaśnienia sprawy.

wyp2Do groźnego zdarzenia  doszło także w miniony poniedziałek, 17 sierpnia o godz. 8.25 na jednym z zakrętów na odcinku drogi Czmoń-Zbrudzewo. Kierowca samochodu osobowego marki lexus stracił panowanie na pojazdem, wpadł w poślizg, a następnie zjechał na przeciwległy pas ruchu uderzając w bok jadącego z przeciwka vw golf. Kierowcy byli trzeźwi. Jedną z osób przewieziono do szpitala w Śremie. Sprawcę kolizji ukaraliśmy mandatem w wysokości 500 zł.

W czwartek, 14 sierpnia na odcinku Zbrudzewo-Śrem miała miejsce kolejna kolizja. Kierujący samochodem ciężarowym marki iveco wraz z naczepą rozpoczynając manewr wyprzedzania nie upewnił się, że jest wyprzedzany. Zmieniając pas ruchu nie udzielił pierwszeństwa przejazdu oplowi astra. Kierujący byli trzeźwi. Sprawcę kolizji ukarano mandatem w wysokości 300 zł. Kierowca samochodu ciężarowego został dodatkowo ukarany za brak dokumentów.

Mandatem w wysokości 300 zł ukaraliśmy także mieszkankę Śremu, która w miniony poniedziałek 17 sierpnia około godz. 10.20 spowodowała kolizję na skrzyżowaniu ul. Gostyńskiej z ul. Staszica. Kierująca samochodem marki nissan sunny wyjeżdżając z drogi podporządkowanej nie udzieliła pierwszeństwa renault master, którym jechał mieszkaniec Ostrowa Wlkp. Kierowcy byli trzeźwi.

Miniony tydzień dla kierowców poruszających się po drogach naszego powiatu i nie tylko, był szczególnie tragiczny. W tym czasie, w całym kraju, jak informuje Komenda Główna Policji doszło do 962 wypadków samochodowych, w których zginęło aż 105 osób, a 1321 zostało rannych.

Źródło: Informacja prasowa KPP w Śremie

3 komentarze

  1. Blazej pisze:

    [*] Spoczywaj w pokoju Damian :(

  2. Michał pisze:

    Wina nie jest kierowcy samochodu rower tylko jest wina kierowcy samochodu fiesta bo fiesta go wyprzedzała kiedy była na równo z nim paweł fiebig odbił mocno na prawo izepknoł go z drogi.on uderzył w skarpe dachował w tym czasie wypad z samochodu. we fiescie jechały trzy osoby paweł adrian kalisz z wieszczyczyna ktury uciek policja nawet onim niewie . wina jest kierowcy z fiesty ktory jest bez karny zabije nie jedna osobe gdy zostanie na wolnosci jestem swiadkiem tego wypadku widziałem to!

  3. acik pisze:

    To idź na policje głąbie!!

Napisz komentarz

© 2009 Wiadomości Śremskie · Subskrybuj:WpisyKomentarze · Realizacja: WebSun