Subskrypcja:Posty Komentarze

Jesteś tutaj: Strona główna » Fotorelacje, Śrem » Bloki, bloki, bloki… Otwarcie kolejnego budynku ŚTBS.

otwarcie_bloku_tbsCo raz więcej bloków mieszkalnych w Śremie. Dzisiaj (25 sierpnia 2008) w samo południe burmistrz miasta, Adam Lewandowski z prezesem Śremskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego otworzyli kolejny blok ŚTBS przy ul. Kopernika przy osiedlu o niskiej zabudowie jednorodzinnej. Poświęcenia dokonał ks. Andrzej Zieliński, proboszcz parafii pw. bł. Michała Kozala, do której należy nowy blok.

Wybudowany blok to 3-piętrowy obiekt z 3 klatkami schodowymi, łącznie 36 mieszkań. Mieszkania są dwu i trzy pokojowe. W mieszkaniach wprowadzono najnowsze systemy ogrzewania.

Śremski TBS jest pierwszym towarzystwem tego typu działającym w Polsce. Już w 1994 roku wybudowano pierwszy czynszowy blok mieszkalny z 36 mieszkaniami. Sfinansowany został w ok. 70% z budżetu Gminy Śrem, pozostałą część stanowiły środki własne przyszłych lokatorów. Budynek wybudowany przez TBS w Śremie był pierwszym tego typu w kraju.

Obecnie towarzystwo czeka na promesę na budowę kolejnych bloków, tym razem 16-rodzinnych budynków przy ul. Żurawiej. Również przy ul. Żurawiej mają powstać kolejne wojskowe bloki mieszkalne.

[nggallery id=57]


Materiał autorski opracowany przez Piotra Szalony (KrejZii) w oparciu o wypowiedzi burmistrza i prezesa ŚTBS

Napisz komentarz

© 2009 Wiadomości Śremskie · Subskrybuj:WpisyKomentarze · Realizacja: WebSun