Subskrypcja:Posty Komentarze

Jesteś tutaj: Strona główna » Informacje policyjne » Zatrzymano kłusowników na Jeziorze Grzymisławskim

ryby_280809005Policjanci Wydziału Prewencji zatrzymali w miniony piątek, 28 sierpnia br. w Borgowie /gm. Śrem/ dwóch mężczyzn, którzy nielegalnie, przy pomocy sieci łowili ryby na Jeziorze Grzymysławskim. W toku wykonywania dalszych czynności śremscy kryminalni, którzy zajęli się sprawą, dodatkowo ustalili, że mężczyźni kłusowali już wcześniej – 16 i 19 sierpnia br. w Śremie, na terenie tego samego akwenu.

A wszystko zaczęło się w nocy, z czwartku na piątek.

O godz. 0.40 oficer dyżurny śremskiej Komendy został powiadomiony przez strażnika Państwowej Straży Rybackiej o ujawnieniu w Borgowie nielegalnego połowu ryb i ujęciu dwóch sprawców tego czynu.

Policjanci Wydziału Prewencji natychmiast udali się na miejsce i zatrzymali 61 – letniego mieszkańca Kórnika i 54 – letniego mieszkańca gminy Kórnik jako osoby podejrzane o nielegalny połów ryb. Młodszy z mężczyzn był nietrzeźwy. Poddany badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu uzyskał wynik: 0,72 mg/l.

W samochodzie, którym przyjechali zatrzymani, ujawniono m. in. kuszę. Funkcjonariusze zabezpieczyli też ponton, sieć i inne przedmioty mogące służyć do kłusownictwa.

Zatrzymani zostali osadzeni w Komendzie do wytrzeźwienia i wyjaśnienia sprawy, którą zajęli się śremscy kryminalni.

Podczas przesłuchań mężczyźni przyznali się do zarzucanego im czynu i złożyli wyjaśnienia. Ponadto w toku prowadzonych czynności kryminalni ustalili także, że zatrzymani mężczyźni w podobny sposób, nielegalnie – nie będąc uprawnionymi do rybactwa, naruszając zakazy dotyczące używania sieci – łowili ryby 16 i 19 sierpnia br. w Śremie na terenie Jeziora Grzymysławskiego.

Kłusownicy w nocy z 27/28 sierpnia nielegalnie złowili 5 sandaczy i 4 okonie, 16 sierpnia w ten sam sposób złowili szczupaka i 3 sandacze, a 19 sierpnia szczupaka i 2 sandacze.


Źródło/Foto: KPP w Śremie

Napisz komentarz

© 2009 Wiadomości Śremskie · Subskrybuj:WpisyKomentarze · Realizacja: WebSun