Subskrypcja:Posty Komentarze

Jesteś tutaj: Strona główna » Informacje policyjne » Aresztowano 3 podejrzanych o napad na sklep!

Na wniosek śremskiej Policji i prokuratury sąd zastosował areszt tymczasowy na okres 3 miesięcy wobec trzech młodych mieszkańców Śremu podejrzanych o to, że 3 września br., działając wspólnie i w porozumieniu, dokonali rozboju w sklepie w Śremie.

O zdarzeniu zostaliśmy powiadomieni 3 września br. po godz. 23.00.

Jak ustalili policjanci zamaskowani sprawcy grozili pracownicy sklepu przedmiotem przypominającym broń, żądali pieniędzy i zabrali pieniądze w kwocie 250 złotych oraz trzy butelki alkoholu.

Intensywne czynności, które prowadziliśmy w tej sprawie doprowadziły do tego, że 7 września br. o godz. 6.00 rano policjanci Wydziału Kryminalnego i Grupy Realizacyjnej /śremscy antyterroryści/ zatrzymali 21 – letniego mieszkańca Śremu jako osobę podejrzaną o dokonanie wymienionego czynu. Tego samego dnia o godz. 9.00 funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego zatrzymali kolejnego sprawcę, również 21 – letniego mieszkańca Śremu, a o godz. 16.00 trzeciego ze sprawców – 24 – letniego śremianina. Zatrzymani zostali osadzeni w Policyjnej Izbie Zatrzymań do wyjaśnienia sprawy.

W toku wykonywania dalszych czynności, po zebraniu materiałów, 8 września br. Komenda Powiatowa Policji w Śremie wystąpiła z wnioskiem o zastosowanie wobec podejrzanych środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania.

9 września br. w związku z wnioskiem Policji i prokuratury sąd zastosował wobec podejrzanych areszt tymczasowy na okres 3 miesięcy. Tego samego dnia, po południu policjanci przekonwojowali mężczyzn do Aresztu Śledczego w Śremie.

Zgodnie z Kodeksem Karnym przestępstwo rozboju /potocznie zwane napadem/ zagrożone jest karą pozbawienia wolności od lat 2 do 12.

Źródło: Informacja prasowa KPP w Śremie

Napisz komentarz

© 2009 Wiadomości Śremskie · Subskrybuj:WpisyKomentarze · Realizacja: WebSun