Subskrypcja:Posty Komentarze

Jesteś tutaj: Strona główna » Informacje policyjne » Uprowadzenie dziecka?! 16-latek zmyślał! tylko po co?

16 – letni mieszkaniec Śremu powiadomił nas wczoraj, 24 września br. o uprowadzeniu dziecka w wieku około 10 lat. Jak ustalili policjanci, którzy natychmiast zajęli się sprawą, nieletni wszystko wymyślił. Nikt na terenie powiatu śremskiego nie uprowadził dziecka, ani też nie usiłował uprowadzić.

O godz. 18.58 oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Śremie został powiadomiony przez 16 – letniego śremianina o uprowadzeniu dziecka z terenu boiska Szkoły Podstawowej nr 4 w Śremie. Zgłaszający dokładnie, ze szczegółami opisał całe zdarzenie, które jak utrzymywał widział na własne oczy. Nieletni podał policjantom szczegóły, co do wyglądu uprowadzonego dziecka, a także co do wyglądu mężczyzny, który miał to dziecko uprowadzić. W toku prowadzonych czynności policjanci dokonali przeglądu zapisu z kamery usytuowanej w miejscu, które zgłaszający wskazał jako miejsce zdarzenia. Zapis z kamery policjanci przejrzeli dwukrotnie i nie stwierdzili zgłoszonego zdarzenia. Natomiast nieletni najpierw kilkakrotnie zmieniał wersje i okoliczności zdarzenia, po czym stwierdził, że całą opisaną sytuację wymyślił.

Zgodnie z art. 238 kk kto zawiadamia o przestępstwie organ powołany do ścigania wiedząc, że przestępstwa nie popełniono, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2. W tym przypadku sprawca jest osobą nieletnią, a więc sprawa trafi do sądu rodzinnego.

4 komentarze

  1. zxc pisze:

    ale duren haha xD

  2. Tosia pisze:

    taa xD a ja sie bałam po ulicy chodzić, co za wymysł….ale trzeba przyznać że panika w Śremie była i to niezła xddd

  3. Sandra:) pisze:

    Żal mi tego Chłopaka wiedziałam że to jest bójda z tym pedofilem:):):) haha:)

Napisz komentarz

© 2009 Wiadomości Śremskie · Subskrybuj:WpisyKomentarze · Realizacja: WebSun