Subskrypcja:Posty Komentarze

Jesteś tutaj: Strona główna » Fotorelacje, Śrem » Misje Święte w parafii Najświętszego Serca Jezusa. FOTOrelacja!

misjensj_cd_2009_fotorelacja

Od niedzieli 4 października do niedzieli 11 października w parafii Najświętszego Serca Jezusa w Śremie odbyły się Misje Święte. Był to czas rekolekcji, które w każdej parafii odbywają się co 10 lat. Czas słuchania nauk misyjnych głoszonych przez o. Stanisława Jarosza OSPPE, codziennego uczestnictwa w nabożeństwach. Nauki dotyczyły życia, małżeństwa, chrztu świętego.

W niedzielę odbyło się błogosławieństwo dzieci i kobiet w ciąży, w środę odnowienie przyrzeczeń małżeńskich, w czwartek procesja różańcowa ulicami osiedla Jeziorany. Piątek – droga krzyżowa wokół świątyni zakończona przy krzyżu misyjnym oraz intronizacja Serca Jezusowego, sobota – dzień chorych.

Poprzednie Misje Święte odbyły się w 1999 roku. 22 października z okazji Misji Świętych odbyła się ulicami parafii uroczysta droga krzyżowa zakończona ustawieniem nowego Krzyża Misyjnego Roku Jubileuszowego 2000. 20 października 1999 r. została dokonana uroczysta Intronizacja Obrazu Matki Bożej Nieustającej Pomocy przez ks. Biskupa Grzegorza Balcerka. 24 października 1999 r. odbyło się uroczyste poświęcenie miejsca Wieczystej Adoracji w dolnym kościele.

[slideshow id=68]

[nggallery id=68]

Info/ Foto: Piotr Szalony (KrejZii)

7 komentarze

 1. zenek pisze:

  moze zmiencie nazwe na Wiadomości Kościelne ;-)

 2. Anna pisze:

  Wreszcie skończyły się te misje, bo tylko człowiek czas tracił takie suche i nudne te nauki były!
  Wreszcie sobie ten nawiedzony zakonnik pojechał, nie dziwa że puste ławki były w Kościele

 3. iks pisze:

  Tak, tu jest rozgłośnia NSJ FM, to pisał ten sam krejzi, co domagał się od burmistrza wieszania flag na rondzie z racji jakiegoś lokalnego święta poświęconego papieżowi (wiadomo któremu ;-) ). Nie ma co robić, niech sam wiesza flagi, najlepiej niech ks. rysiu go na ramionach trzyma ;-)

 4. KrejZii pisze:

  Ktoś tu nad wyraz interpretuje słowa, teksty itp. Kościół NSJ to również Śrem, więc jak najbardziej Wiadomości Śremskie.

 5. zenek pisze:

  no dobra, ale bez przesady, polowa tekstow tutaj bezposrednio czy nie dotyczy NSJ czy innego kościoła.

 6. KrejZii pisze:

  Połowa to za dużo powiedziane. Ale nie ważne ile czego jest, ważne, że jest. Nikt nikogo nie zmusza do czytania wszystkiego. Można przecież czytać i przeglądać to, co interesuje daną osobę (to dotyczy całego Internetu i innych mediów). Jedni mogą czytać o Kościele, inni o sporcie, a jeszcze inni o kulturze. Pozdrawiam.

 7. hmmmm pisze:

  Pozdrawiam? Powinno być z bogiem ;-)

Napisz komentarz

© 2009 Wiadomości Śremskie · Subskrybuj:WpisyKomentarze · Realizacja: WebSun