Subskrypcja:Posty Komentarze

Jesteś tutaj: Strona główna » Informacje policyjne » Nastolatkowie kradli odlewy żeliwne

Policjanci Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego zatrzymali trzech młodych mieszkańców Śremu na gorącym uczynku kradzieży odlewów żeliwnych.

Było tuż po północy, godzina 00.10, kiedy policjanci podczas pełnienia służby patrolowej w Śremie przy ulicy Staszica, na drodze gruntowej zauważyli zaparkowany na poboczu samochód marki Fiat 126p, który był pozostawiony z otwartymi drzwiami od strony pasażera.

W pojeździe, na tylnej kanapie mundurowi znaleźli pięć elementów odlewów żeliwnych, a w bagażniku tego auta kolejne trzy elementy. Wykonując dalsze czynności policjanci dokonali penetracji pobliskiego terenu i w zaroślach ujawnili dalszych siedem porzuconych elementów żeliwnych, a w ich pobliżu, leżących w wysokiej trawie, trzech młodych mężczyzn. Okazali się nimi znani śremskiej Policji mieszkańcy Śremu. Jeden z nich ma 19, drugi 18, a trzeci 17 lat. Wszyscy byli już wielokrotnie notowani jako nieletni sprawcy czynów karalnych, a dodatkowo 17 – latek jest właśnie poszukiwany celem doprowadzenia do Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Namysłowie. Mężczyźni zostali zatrzymani i osadzeni w śremskiej Komendzie do wyjaśnienia sprawy. Dwóch z nich, 19 i 17 – latek,  znajdowało się też w stanie nietrzeźwości. Natomiast 18 – latek, do którego należał Fiat 126p, był trzeźwy.

Obecnie dalsze czynności w tej sprawie prowadzą funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego.

Źródło: KPP w Śremie.

Napisz komentarz

© 2009 Wiadomości Śremskie · Subskrybuj:WpisyKomentarze · Realizacja: WebSun