Subskrypcja:Posty Komentarze

Jesteś tutaj: Strona główna » Ciekawostki, Śrem » Nowe inwestycje w 2010

dsc03896qW 2010 roku w Śremie i okolicach możemy spodziewać się wielu inwestycji, które mają ułatwić życie mieszkańców. Najważniejszymi będą modernizacje i przebudowy dróg. Wiosną powinny ruszyć prace przy budowie II części obwodnicy Śremu i Zbrudzewa od ronda (skrzyżowanie dróg 432 i 434) do wyjazdu w stronę Kórnika. Całość inwestycji ma kosztować 20,8 mln zł i zakończyć się do końca przyszłego roku. Wielkopolski Zarząd Dróg Wojewódzkich planuje również modernizację drogi wojewódzkiej nr 434 na odcinku od Śremu do Miejskiej Górki k. Rawicza. Ta inwestycja z kolei będzie wydatkiem na kwotę 157 mln złotych. Zakończenie prac spodziewane jest dopiero w połowie 2011 roku. Równie ważnym dla poprawy infrastruktury drogowej w samym mieście będzie przebudowa ulic Poznańskiej, Piłsudskiego i Kilińskiego (od skrzyżowania z ul. Średzką do ronda Jana Pawła II) wraz z budową ścieżek dla pieszych i rowerowych, remont ten to wydatek 1,85 mln zł.

Urząd Miejski planuje w 2010 roku również inne programy inwestycyjne, są to: modernizacja ul. Szkolnej na odcinku od ul. Bema do ul. Adamskiego (niestety na budowę drogi do obwodnicy będzie trzeba czekać do 2011 roku, na ten cel wydane zostanie ok. 1,8 mln zł; budowa lub modernizacja ulic: Puchalskiego, Żurawiej, Korczaka, Andersena, Krętej, Brzechwy, Tuwima, Chełmońskiego, Fabrycznej w Śremie; ulicy Leśnej w Nochowie, Owocowej w Psarskiem, Ceglanej w Pyszącej, Długiej w Zbrudzewie; a także przebudowa deptaku przy ul. Chłapowskiego i parkingu przy ul. 1 Maja w Śremie. W 2010 roku zostanie rozbudowana kanalizacja sanitarna w Lucinach, Dąbrowie, Kawczu, Pyszącej i Borgowie.

dsc06085qWażnymi inwestycjami w przyszłym roku będzie dalsza modernizacja i zabezpieczenie wieży wodociągowej na łączną kwotę 1,25 mln złotych, budowa centrum rekreacyjno-wypoczynkowego w Psarskiem za 600 tys. zł., budowa sali widowiskowej i sali do bowlingu w Śremie, wykonanie pomnika Heliodora Święcickiego, budowa sali gimnastycznej w Bodzyniewie. Innymi inwestycjami będą: modernizacja kinoteatru „Słonko” (czwarty etap), termomodernizacja przedszkoli nr 5 i nr 6, budowa budynku socjalnego przy ul. Farnej.

Również w przyszłych latach 2011-2012 czekają na mieszkańców inwestycje. Między innymi przebudowa ulicy Nowowiejskiego w Śremie, ulic Grunwaldzkiej, Baraniaka, Kopernika, Nenckiego, Popiełuszki, Zachodniej, budowa parkingu przy ul. Powstańców Wielkopolskich, przebudowa skrzyżowania ulic Staszica i Jeziornej, dalsza modernizacja ratusza.

Piotr Szalony

Tagi:

Napisz komentarz

© 2009 Wiadomości Śremskie · Subskrybuj:WpisyKomentarze · Realizacja: WebSun