Subskrypcja:Posty Komentarze

Jesteś tutaj: Strona główna » Wydarzenia » Europejskie Spotkanie Młodych Taizé rozpoczęte!

europejskie-spotkanie-mlodych-taize-srem29 grudnia 2009 do Poznania przybyło 30 000 młodych aby brać udział w Europejskich Spotkaniach Młodych. Również śremska parafia pw. Najświętszego Serca Jezusa gości pielgrzymów. taize_srem_2009Dzisiaj rozpoczęły się pierwsze modlitwy i spotkania w grupach. Kolejne modlitwy jutro i w sobotę. W Sylwestra o godzinie 22.30 odbędzie się czuwanie w intencji pokoju, a po nim zabawa pn. „Święto Narodów”. W Nowy Rok o 10.15 odbędzie się uroczysta msza święta. Popołudnia goście spędzają w halach Międzynarodowych Targów Poznańskich.

Paryż, Warszawa, Londyn, Bruksela, Rzym, Budapeszt, Genewa, Barcelona… Każdego roku w okresie między Świętami Bożego Narodzenia a Nowym Rokiem Taizé organizuje spotkania europejskie w jednym z głównych miast Europy. Tysiące młodych ludzi z Europy i taize_srem_2009_przywitaniez innych kontynentów uczestniczy w kolejnych etapach „pielgrzymki zaufania przez ziemię”.

„Za rok znów będzie spotkanie europejskie. Odbędzie się ono w mieście, w którym jesteśmy bardzo oczekiwani i w którym przyjęcie będzie bardzo gorące. Arcybiskup z tego miasta jest z nami dziś wieczorem. Następne Europejskie Spotkanie Młodych odbędzie się w dniach od 29 grudnia do 2 stycznia w Polsce, w Poznaniu.”
Brat Alois, Bruksela, 2008 rok

Wszystkie modlitwy w Poznaniu transmitowane są na żywo za pośrednictwem Radia Emaus.

Autor: Piotr Szalony (KrejZii)

2 komentarze

  1. a kogo... pisze:

    …to interesuje? widzę, że portal srem.org.pl jest prawicowy. błąd, dziennikarze powinni być bezstronni. tutaj chyba nie ma dziennikarzy…

  2. BENZEMA pisze:

    Jak widać nie tylko Ciebie to interesuje skoro raczyłeś tu wejść, przeczytać i napisać komentarz!

    Po za tym jeżeli nie podoba się artykuł to nie wchodzić nie czytać!

Napisz komentarz

© 2009 Wiadomości Śremskie · Subskrybuj:WpisyKomentarze · Realizacja: WebSun