Subskrypcja:Posty Komentarze

Jesteś tutaj: Strona główna » Powiat Śremski » Gmina Śrem w TOP15 gmin miejskich i miejsko-wiejskich w 2009

Gmina Śrem uplasowała się na 14. miejscu w Ogólnopolskim Rankingu Związku Powiatów Polskich w kategorii gmin miejsko-wiejskich i miejskich w roku 2009. Ranking ten jest jedynym w Polsce rankingiem samorządów zarządzanym na bieżąco przez ekspertów w trybie on-line. nie przez dany samorząd pierwszego miejsca w Rankingu co najmniej do końca danego roku zgodnie z regulaminem pozwoli mu uzyskać tytuł „Dobrego Polskiego Samorządu”.

srem_ratusz1

Samorządy oceniane są według kilkudziesięciu kryteriów skupiających się w ośmiu
dziedzinach takich jak: działania proinwestycyjne i prorozwojowe, rozwiązania poprawiające jakość obsługi mieszkańca oraz funkcjonowania jednostki samorządu terytorialnego, rozwój społeczeństwa informacyjnego, rozwój społeczeństwa obywatelskiego, umacnianie systemów zarządzania bezpieczeństwem informacji, promocja rozwiązań ekoenergetycznych, proekologicznych i prozdrowotnych, współpraca krajowa i międzynarodowa, działania promocyjne.

Gmina Śrem otrzymała punkty za m.in. wykorzystanie środków finansowych z funduszy zewnętrznych, uchwalenie wieloletniego programu inwestycyjnego, uchwalenie strategii rozwoju, partnerstwo w projektach międzynarodowych, certyfikat ISO 9001, bezpłatne hot spoty, e-kioski, trasy turystyczne, szlaki tematyczne, ścieżki rowerowe.

Klasyfikacja ogólnopolska gmin miejskich i miejsko-wiejskich w 2009:

Miejsce

Gmina

Powiat

1.

Brodnica

Brodnicki

2.

Bolesławiec

Bolesławiecki

3.

Trzebinia

Chrzanowski

4.

Polanica-Zdrój

Kłodzki

5.

Sochaczew

Sochaczewski

6.

Kudowa-Zdrój

Kłodzki

7.

Dąbrowa Tarnowska

Dąbrowski

8.

Międzylesie

Kłodzki

9.

Lądek-Zdrój

Kłodzki

10.

Siewierz

Będziński

11.

Duszniki Zdrój

Kłodzki

12.

Stronie Śląskie

Kłodzki

13.

Barcin

Żniński

14.

Śrem

Śremski

15.

Błaszki

Sieradzki

…………

163.

Dolsk

Śremski

Gmina Śrem w kat. gmin miejsko-wiejskich i miejskich w rankingu woj. wielkopolskiego obecnie znajduje się na 1. miejscu, a w ogólnopolskim rankingu na 13. Gmina Dolsk obecnie w rankingu woj. wielkopolskiego zajmuje 33. miejsce.

Powiat Śremski znajduje się na 104. miejscu w kategorii powiatów polskich i 15. miejscu wśród powiatów województwa wielkopolskiego.

Autor: Piotr Szalony (KrejZii)

Napisz komentarz

© 2010 Wiadomości Śremskie · Subskrybuj:WpisyKomentarze · Realizacja: WebSun