Subskrypcja:Posty Komentarze

Jesteś tutaj: Strona główna » Śrem » Śremianie upamiętnili ofiary tragedii pod Smoleńskiem

srem_tragedia_pod_smolenskiemW sobotę w godzinach porannych rozbił się samolot przewożący polską delegację na obchody 70. rocznicy mordu w Katyniu. Wszyscy zginęli. Zginął Prezydent Polski Lech Kaczyński z małżonką, były Prezydent Polski na uchodźstwie, przedstawiciele Parlamentu RP, dowódcy wojskowi, księża, przedstawiciele najważniejszych instytucji państwowych, przedstawiciele rodzin katyńskich. Trwa żałoba narodowa.
[slideshow id=92]
W Śremie w sobotę odbyła się msza święta o godz. 20:30 w kościele pw. Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w intencji szybkiej beatyfikacji Jana Pawła II i ofiar katastrofy, po niej zapalono znicze na Rynku, tworząc z nich serce. W każdym kościele odbywały się msze żałobne. W niedzielę o12:00 pamięć ofiar uczczono 2 minutami ciszy. Mieszkańcy wywiesili biało-czerwone flagi. Dzisiaj odbędzie się również msza święta żałobna w kościele garnizonowym o 21:00.
[nggallery id=92]
Odwołano wszystkie imprezy kulturalne i sportowe.


Info/Foto: Piotr Szalony (KrejZii)

2 komentarze

  1. niezapominajka pisze:

    Ludzie, rozwieście flagi. W hołdzie, jak prawdziwi patrioci!

  2. śremianin pisze:

    Patrioci jak zdarzy się jakaś Tragedia.I żeby pokazać się przez sąsiadami,rodziną,znajomymi…smutne ale prawdziwe niestety… [*]

Napisz komentarz

© 2010 Wiadomości Śremskie · Subskrybuj:WpisyKomentarze · Realizacja: WebSun