Subskrypcja:Posty Komentarze

Jesteś tutaj: Strona główna » Wydarzenia » Mate.O z zespołem i Natalia Niemen na koncercie z okazji 90. urodzin Jana Pawła II.

Rozpoczyna się coroczny festiwal muzyki religijnej „Śremsong”. W poniedziałek w hali „Bazar” odbył się koncert urodzinowy Mate.O, czyli Mateusz Otremba z małżonką Natalią i zespołem. Urodził się w 1977 roku we Wrocławiu, zespół założył 20 lat później. Mate.O nagrał 3 autorskie albumy: „Totalne uwielbienie” (1998), „Jesteś dobry dla mnie” (2002) oraz „Zapominam siebie” (2006). Brał udział w festiwalach: Slot Art Festiwal w Lubiążu, Song of songs w Toruniu. W skład zespołu wchodzą: Mateusz Otremba (wokal), Robert Szydło (gitara basowa), Irek Głyk (perkusja), Mirek Stępień (instrumenty klawiszowe), Łukasz Pilch (gitara elektryczna i akustyczna).

Festiwal „Śremsong 2010” potrwa do piątku. W środę swoje eliminacje będą mieli wykonawcy ze szkół podstawowych, w czwartek ze szkół podstawowych i gimnazjów, a w piątek z gimnazjów, szkół ponadgimnazjalnych i wyższych. Na zakończenie koncert finalistów w piątek o 17:00.

W Śremie, oprócz miejscowych wykonawców, wystąpią również przedstawiciele Poznania, Leszna, Błociszewa, Kórnika, Grodziska Wielkopolskiego, Krobi, Opalenicy, Skoków, Piły, Ostrowa Wielkopolskiego, Wągrowca, Rawicza i wielu innych miejscowości. Łącznie 929 osób.

[nggallery id=101]

Info/Foto: Piotr Szalony (KrejZii)

Napisz komentarz

© 2010 Wiadomości Śremskie · Subskrybuj:WpisyKomentarze · Realizacja: WebSun