Subskrypcja:Posty Komentarze

Jesteś tutaj: Strona główna » Powiat Śremski » Powódź w Śremie – Dzień 26 maja 2010.

Poziom Warty rośnie, o godz. 15:00 wynosił 550 cm. Stan alarmowy przekroczony o 100 cm. Nadal oczekujemy na falę kulminacyjną. Promenada jest całkowicie zalana (oprócz odcinka od mostu do ławeczki z Święcickim), miejscami zalana jest również ul. Nadbrzeżna, Straż Pożarna wypompowuje wodę, budynek gazowni otoczony jest workami z piaskiem, ulica wyłączona jest z ruchu.

Trudna sytuacja jest w podśremskich miejscowościach: Niesłabin, Orkowo, Mechlin i Zbrudzewo. Nieprzejezdne są drogi powiatowe: Pysząca – Sosnowiec – Łęg – Bystrzek – Olsza – Chrząstowo (zalany odcinek pomiędzy Łęgiem a Bystrzkiem) oraz Chrząstowo – Łężek – Sroczewo – Zaborowo – Książ Wlkp. na odcinku Łężek – Sroczewo. Istnieje duże ryzyko zalania drogi Mechlin – Dąbrowa.

Burmistrz Śremu informuje: „Kategorycznie stwierdzam, że ujęciu wody pitnej na terenie gminy Śrem nie zagraża niebezpieczeństwo i w pełni realizuje ono swoje funkcje. Do tej pory nie zaistniała potrzeba przeprowadzenia ewakuacji gospodarstw domowych.”

Komendat Powiatowej Straży Pożarnej o sytuacji w Niesłabinie: „Gdyby nie zostały ustawione zabezpieczenia, to mogłaby zalać drogę i dostać się do położonych tam domostw”. Straż Miejska i harcerze całodobowo kontrolują wały.

W gminie Książ Wielkopolski najbardziej zagrożone miejscowości to: Sroczewo, Zaborowo, Gogolewo i Gogolewko. W ostatnim czasie strażacy na terenie gminy umacniali wały, które zaczęły przeciekać.

Info/Foto: Piotr Szalony (KrejZii)

5 komentarze

 1. śremianka pisze:

  jest to katastrofa jak by nie patrzeć ale mozemy podziękować za to władzą miasta które nie przygotowały się na taką okoliczność jest to bynajmnij śmiszne aby stawiać pomnik na promenadzie wiedząc iz i tak zostanie zalana no chyba iż burmistrz byl przekonany że fala nas ominie???zamiast podnieść promenadę zasypać piaskiem to została ona oczywiście obnizona to jest kpina!!!!

 2. L.... pisze:

  Jaka katastrofa? Widziałaś co jest na południu Polski czy telewizora nie masz? Tam zanim dotarła fala to cale wioski były pod wodą. Jak podejrzewam masz jeszcze sucho pod dupskiem więc o co takie wyrzuty? Śrem jest dobrze przygotowany, komunikaty regularnie zamieszczane, służby w gotowości ale to jak zabezpieczysz wnętrze twojego domu, podwórko zależy tylko od ciebie a lepiej dmuchać na zimne. Tak więc droga śremianko nie zarzucaj wszystkiego władzom bo tak jest najwygodniej tylko zacznij myśleć jak człowiek idący z duchem czasu i przypomnij sobie jakie kartonowe, szare miasto miałaś za kadencji Basaja nie mówiąc, że o promenadzie mogłaś sobie tylko pomarzyć.

 3. kamik pisze:

  sremianko ja i tak bede po cześci po twojej stronie przejeżdżając przez wioske niesłabin, tam nawet piasku niemają by opsypywa cieknące wały!!a wioske dalej w orkowie ludzi jak mrówków, piasku tyle że by można skocznie narciarską wybudowac!! i tu widzimy całą polityke naszej władzy.rozmawiając z mieszkańcami niesłabina, od kiedy tylko sie zaczoł podnosic stan wody to koordynator od spraw kryzysowych jak wsiadł w auto tak się nie pojawił ani na sekunde. zato temu panu bardzo dziekujea mieszkańcy wioski!! chylę czoła w kierunku mieszkańców za ich cierpliwoś i zdeterminowanie.

 4. hopkins pisze:

  Ludzie w Orkowie się sami zorganizowali, sami zorganizowali wojsko itp. Wiec również jestem po twojej stronie. A że za kadencji Basaja nie było promenady i jakiś pierdół to dla mnie świadczy jednoznacznie , wolał wydać pieniądze na bardziej pożyteczne rzeczy, szkoły itp.

 5. B-53 pisze:

  Do śremianki,kamika,hopkinsa. Śremianka piszesz bzdury poczytaj trochę o budownictwie wodnym. Kamik kłamie. Całą dobę w pogotowiu na każde żądanie są dwie tzw. wanny załadowane piaskiem, jeśli wystąpił gdzieś ich brak to winę ponosi zamawiający, sołtys lub inna osoba dowodząca akcją w danej miejscowości. Ponadto, facio jak go nazywasz koordynator podczas prac zabezpieczających na terenia niesłabina był po kilka razy dziennie. Hopkins kłamie również. Strażaków, wojsko i chyba aresztantów również załatwiał przedstawiciel Burmistrza Pan J.K. Z jednym mogę się zgodzić należy chylić czoła przed mieszkańcami Zbrudzewa, Niesłabina, Orkowa, Mechlina, Śrmu z Nadbrzeżnej

Napisz komentarz

© 2010 Wiadomości Śremskie · Subskrybuj:WpisyKomentarze · Realizacja: WebSun