Subskrypcja:Posty Komentarze

Jesteś tutaj: Strona główna » Informacje policyjne » Policjanci zatrzymali sprawców kradzieży kół i kołpaków

12 maja policjanci w Śremie zatrzymali siedmioosobową grupę sprawców kradzieży kół i kołpaków od samochodów marki Opel Corsa. Bardzo młodzi ludzie, w wieku od 16 do 19 lat przyjechali, do naszego miasta na tzw. „gościnne występy”, z miejscowości Koziegłowy i Czerwonak.

A wszystko zaczęło się w nocy, o godz. 02.45. Wówczas to otrzymaliśmy zgłoszenie od nieznanego mężczyzny o tym, że na parkingu przy ulicy Komorowskiego grupa osób podejrzanie się zachowuje. Na miejsce natychmiast udały się policyjne patrole.

Policjanci w samochodzie marki Opel Kadett zauważyli dwie kobiety. Jedna z nich, 19 – latka okazała się mieszkanką Czerwonaka, a druga 16 – latka mieszkanką miejscowości Koziegłowy. Kobiety powiedziały funkcjonariuszom, że czekają na kolegów, którzy gdzieś się oddalili. Podczas kontroli Opla, mundurowi znaleźli 4 kompletne koła.

Po kilkunastu minutach, wykonując dalsze czynności w tej sprawie, policjanci na terenie Śremu zatrzymali do kontroli drogowej pojazd marki VW Golf, którym poruszało się pięciu kolegów wymienionych kobiet. Mężczyźni w wieku 17 – 19 lat również okazali się mieszkańcami Czerwonaka i miejscowości Koziegłowy. W aucie, którym się poruszali, funkcjonariusze znaleźli: 29 sztuk śrub do kół samochodowych, klucze do kół i trzy sztuki kołpaków samochodowych z logo „Opel”. Jeden z wymienionych mężczyzn wskazał też policjantom miejsce pod balkonem bloku przy ulicy Konstytucji 3 Maja , gdzie leżał kolejny komplet felg aluminiowych wraz z oponami oraz komplet kołpaków samochodowych.

Zarówno kobiety, jak i mężczyźni zostali zatrzymani. Nieletnią policjanci przewieźli do Policyjnej Izby Dziecka w Poznaniu, a pozostałe osoby zostały osadzone w „policyjnych aresztach” w Śremie i Środzie Wlkp.

Sprawą zajęli się śremscy kryminalni. Policjanci ustalili pokrzywdzonych, którymi okazali się mieszkańcy Śremu i mieszkaniec Nochowa. Funkcjonariusze zwrócili odzyskane mienie i prowadzą obecnie dalsze czynności w tej sprawie.

Bardzo dziękujemy za pomoc mężczyźnie, którego zaniepokoiło to, co działo się na parkingu przy ulicy Komorowskiego w Śremie. Ten sygnał zapoczątkował nasze dalsze czynności, zatrzymaliśmy sprawców i odzyskaliśmy skradzione mienie.

Źródło: KPP w Śremie

Napisz komentarz

© 2010 Wiadomości Śremskie · Subskrybuj:WpisyKomentarze · Realizacja: WebSun