Subskrypcja:Posty Komentarze

Jesteś tutaj: Strona główna » Fotorelacje, Wydarzenia » Dni Śremu muzycznie i na sportowo.

dni_sremu-20101

Święto miasta odbyło się w ubiegły weekend. Obchody rozpoczęły się oficjalnie w sobotę o 19.30. Wcześniej jednak dla mieszkańców było przygotowanych wiele atrakcji. Po godzinie 10:00 z siedziby Bractwa Kurkowego wyruszyła Parada Braci Kurkowych z całej Polski. Towarzyszyła im Orkiestra im. M. Zielińskiego. Przeszli ulicami miasta strzelając z armaty i pistoletów by dotrzeć do kościoła pofranciszkańskiego. Wszystko to z okazji 375-lecia Kurkowego Bractwa Strzeleckiego. W tym samym czasie pomiędzy rondami przy jednostce wojskowej a rondem przy moście kierowcy byli zatrzymywani, nie do kontroli drogowej, ale żeby wręczyć im kamizelki odblaskowe – ważne wyposażenie każdego samochodu. Młodsi mieszkańcy miasta i nie tylko wzięli udział w Międzynarodowym Turnieju Piłki Nożnej „Orliki 2010 BASF Cup”. Po godzinie 15:00 najlepszym drużynom wręczono puchary. Przy głównej płycie stadionu ustawiony był ring, na którym bokserzy walczyli o Puchar Burmistrza w I Memoriale im. Floriana Łuszczewskiego. Kilka chwili po 16:00 odbył się Puchar Polski Strong Man. W tym samym czasie przy stadionie odbywały się prezentacje lokalnych zespołów tanecznych i wokalnych. Wieczór koncertowy w sobotę to zespoły Lans Vegas i Akcent.

W niedzielę przez miasto przejechała parada motocyklistów, którzy dojechawszy na płytę stadionu zorganizowali wiele konkursów m.in. na najpiękniejszy motocykl, zbierano pieniądze na dzieci. Chwilę po 17:15 niebo nad Śremem należało dla spadochroniarzy.

Na zakończenie wspólnego święta na scenie wystąpiły zespoły Nadmiar, Turbo oraz Budka Suflera z Romualdem Czystawem i Felicjanem Andrzejczakiem.

[nggallery id=108]

Info: Piotr Szalony (KrejZii)

Foto: Piotr Szalony (KrejZii) & UM w Śremie

Napisz komentarz

© 2010 Wiadomości Śremskie · Subskrybuj:WpisyKomentarze · Realizacja: WebSun