Subskrypcja:Posty Komentarze

Jesteś tutaj: Strona główna » Sport » Motorowodne Mistrzostwa za nami. Rozmowa z Mateuszem Dankowskim, mistrzem w JT-250 w Śremie.

Rozmowa z Mateuszem Dankowskim, urodzonym w 1995 roku zawodnikiem WKS Zegrze. W tym roku zdobył pierwsze miejsce w klasie JT-250 w Śremie. Następny i ostatni w tym roku wyścig w tej klasie na Mistrzostwach Polski odbędzie się 4-5 września w Zbąszyniu. Klasa JT-250 to V-denne łodzie o pojemności silnika do 265 ccm, waga kadłuba wynosi 160 kg, a wymiary 3,1 m długości na 1,25 m szerokości.mateusz_dankowski

Piotr Szalony (Wiadomości Śremskie): Od czego zaczęła się Twoja przygoda ze sportami motorowodnymi?
Mateusz Dankowski:
W Wojskowym Klubie Sportowym „Zegrze” jestem już od 4 lat. W klasie JT-250 mogłem brać udział dopiero, gdy ukończyłem 12 lat. później nie miałem jeszcze łódki i czekałem. Dopiero w zeszłym sezonie rozpocząłem starty w mistrzostwach motorowodnych. Będąc w klubie i oczekując na sprzęt trochę przyglądałem się innym zawodnikom, ale obecnie stawiam głównie na własne doświadczenia.
WŚ: Jak wyglądają Twoje treningi? Ile czasu na nie poświęcasz?
MD: Często nie ma dobrej pogody i czekam, ale staram się pływać 3 razy na dwa tygodnie przez 3 godziny. Z treningiem jestem uzależniony od swojego taty. Trenuję, gdy ma wolne.
WŚ: Jak przygotowujesz się do mistrzostw?
MD:
Zbytnio się nie przygotowuję, odbywam tylko drobne treningi.
md1WŚ: Czy denerwujesz się przed startem? Co robisz by ten stres zminimalizować?
MD:
Przed każdym startem trochę się denerwuję. Jak się denerwuję, to jem, szczególnie chrupki kukurydziane oraz wyżywam się na czymś. W Śremie zrobiliśmy sobie piłkę do rugby i rzucaliśmy ją sobie wzajemnie.
WŚ: Czy masz inne zainteresowania?
MD:
Dwa lata temu tańczyłem taniec towarzyski, obecnie tańczę tylko dorywczo w szkole. Najczęściej słucham muzyki Michaela Jacksona, Brainstorm, Fall Out Boy, Madonny i The Beatles.
WŚ: Ile jeszcze wyścigów przed Tobą?
MD:
Został mi jeszcze jeden wyścig na Mistrzostwach Polski, w przyszłym roku również wystartuję w klasie JT-250.
WŚ: Bardzo dziękuję za rozmowę i życzę sukcesów.

Rozmowę przeprowadził: Piotr Szalony (KrejZii)

Napisz komentarz

© 2010 Wiadomości Śremskie · Subskrybuj:WpisyKomentarze · Realizacja: WebSun