Subskrypcja:Posty Komentarze

Jesteś tutaj: Strona główna » Informacje policyjne » Zatrzymano mężczyznę, który usiłował zgwałcić mieszkankę Śremu

W minioną niedzielę, 27 czerwca policjanci Ogniwa Patrolowo – Interwencyjnego zatrzymali w Śremie 34 – letniego nietrzeźwego mężczyznę, który w Parku Puchalskiego usiłował zgwałcić kobietę. Mężczyzna został osadzony w śremskiej Komendzie do wytrzeźwienia i wyjaśnienia sprawy.

Dziś kryminalni, którzy zajęli się sprawą, wystąpili do śremskiej Prokuratury z wnioskiem o zastosowanie wobec podejrzanego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania.

W niedzielę, 27 czerwca o godz. 17.40 mieszkanka Śremu osobiście zgłosiła się w naszej jednostce i poinformowała, że kiedy około godz. 17.20 szła sama alejką w Parku Puchalskiego, to zauważyła siedzącego na ławce mężczyznę, który na jej widok zaczął podciągać opuszczone spodnie. Następnie mężczyzna podbiegł do kobiety, przewrócił ją na ziemię i położył się na niej. Po krótkiej szamotaninie kobieta kopnęła napastnika w twarz, uwolniła się i uciekła.

W toku podjętych natychmiast czynności policjanci Ogniwa Patrolowo – Interwencyjnego w Śremie na ulicy Chełmońskiego zatrzymali do tej sprawy kierującego rowerem 34 – letniego mężczyznę, bez stałego miejsca zameldowania, który przebywa na terenie gminy Śrem. Okazało się, że zatrzymany jest też nietrzeźwy. Poddany badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu uzyskał wynik: 0,75 mg/l.

Mężczyzna został osadzony w „policyjnym areszcie” do wytrzeźwienia i wyjaśnienia sprawy, którą zajęli się kryminalni.

Detektywi zebrali materiał dowodowy i dziś sąd zastosował wobec 34 – letniego mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.

Źródło: KPP w Śremie

Napisz komentarz

© 2010 Wiadomości Śremskie · Subskrybuj:WpisyKomentarze · Realizacja: WebSun