Subskrypcja:Posty Komentarze

Jesteś tutaj: Strona główna » Informacje policyjne » Znaleziono granat ręczny w Śremie

Ponad dwie godziny wraz z innymi służbami zabezpieczaliśmy w Śremie przy ulicy Powstańców Wlkp. teren, na którym ujawniono – wykopano materiał wybuchowy w postaci granatu ręcznego.

Była godz. 11.50 kiedy zostaliśmy powiadomieni przez przedstawiciela Gminnego Centrum Zarządzania Kryzysowego o ujawnieniu w Śremie przy ulicy Powstańców Wlkp. materiału wybuchowego.

Jak ustalili policjanci, którzy udali się na miejsce zdarzenia, granat został znaleziony podczas prowadzenia prac remontowych związanych z termomodernizacją budynku. Pracownik obsługujący koparkę podczas odkopywania fundamentów ujawnił granat ręczny.

Policjanci miejsce zdarzenia zabezpieczali wspólnie ze strażakami oraz strażnikami miejskimi. Ewakuowano ogółem 31 osób. Patrol saperski z Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych w Poznaniu, który przybył na miejsce około godz. 13.55, zabezpieczył odnaleziony granat i dokonał sprawdzenia minerskiego, w wyniku którego więcej materiałów wybuchowych nie ujawniono. Czynności na miejscu zakończyliśmy około godz. 14.15.

Źródło: KPP w Śremie

Napisz komentarz

© 2010 Wiadomości Śremskie · Subskrybuj:WpisyKomentarze · Realizacja: WebSun