Subskrypcja:Posty Komentarze

Jesteś tutaj: Strona główna » Informacje policyjne » Grozili, wykręcali palce po czym ukradli motorower

Policjanci zatrzymali dwóch, młodych mieszkańców Śremu, którzy grozili pobiciem, wykręcali palce, a następnie ukradli motorower śremianinowi. Ponadto jeden z tych mężczyzn kierując skradzionym motorowerem był w stanie nietrzeźwości i spowodował kolizję drogową.

W miniony poniedziałek, 2 sierpnia, o godz. 22.55 policjanci podjęli czynności w związku ze zgłoszeniem o zdarzeniu drogowym, do którego doszło w Śremie na ulicy Moniuszki. Funkcjonariusze ustalili, że 17 – letni mieszkaniec Śremu kierując motorowerem nie zachował należytej ostrożności i uderzył w bok pojazdu marki Ford Mondeo. Jak się okazało 17 – latek kierujący motorowerem był nietrzeźwy. Poddany badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu uzyskał wynik: 0,91 mg/l.

Policjanci wykonując dalsze czynności do tej sprawy ustalili, że wymieniony 17 – letni sprawca kolizji wcześniej wraz z kolegą ukradł motorower, którym następnie się poruszał.  Około godz. 21.00 w pobliżu Parku Odlewników wymienieni najpierw grozili pobiciem i wykręcali palce ręki, a następnie ukradli motorower znajdującemu się tam śremianinowi.

Sprawcy, którzy znani są Policji i wielokrotnie byli notowani jako nieletni sprawcy czynów karalnych, zostali zatrzymani i osadzeni w „policyjnym areszcie” do wyjaśnienia sprawy.

Obecnie prowadzimy postępowanie w tej sprawie.

Źródło: KPP w Śremie

Napisz komentarz

© 2010 Wiadomości Śremskie · Subskrybuj:WpisyKomentarze · Realizacja: WebSun