Subskrypcja:Posty Komentarze

Jesteś tutaj: Strona główna » Informacje policyjne » Weekend pełen wykroczeń popełnionych przez młodzież

W miniony weekend policjanci prewencji kilkakrotnie podejmowali czynności w związku z drobnymi, ale uciążliwymi wykroczeniami, m. in.: zatrzymali 19 – letniego mieszkańca Śremu do sprawy uszkodzenia pergoli, nałożyli mandaty karne w związku z zakłócaniem ciszy nocnej i interweniowali wobec mieszkańca Wągrowca, który w sklepie w Śremie najpierw ukradł dwie butelki wódki, a następnego dnia, przed południem leżał nietrzeźwy na chodniku przy ulicy Komorowskiego.

W piątek, 20 sierpnia, o godz. 23.30 policjanci Ogniwa Patrolowo – Interwencyjnego patrolując ulicę Staszica w Śremie usłyszeli trzask łamanego drewna. Mundurowi udali się więc w kierunku, z którego dochodziły wymienione odgłosy i zatrzymali 19 – letniego mieszkańca Śremu. Młody mężczyzna szedł ulicą Staszica i uderzał rękoma w drewniane elementy opłotowania powodując uszkodzenie przęsła pergoli. Jak się okazało 19 – latek był nietrzeźwy. Poddany badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu uzyskał wynik: 0,53 mg/l. Został osadzony w policyjnym areszcie do wytrzeźwienia i wyjaśnienia sprawy. Pokrzywdzony wycenił straty na kwotę 100 zł. Obecnie prowadzimy w tej sprawie postępowanie.

W sobotę, 21 sierpnia, o godz. 20.50 policjanci prewencji interweniowali w jednym ze sklepów w Śremie. Jak się okazało mieszkaniec Wągrowca ukradł tam dwie butelki wódki. Jedną butelkę zbił, a druga wróciła do dalszej sprzedaży. Następnego dnia, o godz. 11.00 funkcjonariusze ponownie interweniowali wobec tego mężczyzny, który tym razem leżał nietrzeźwy na chodniku w Śremie przy ulicy Komorowskiego. Wymieniony został osadzony w „policyjnym areszcie” do wytrzeźwienia. W tym przypadku także prowadzimy postępowanie i skierujemy do sądu wniosek o ukaranie.

W niedzielę, 22 sierpnia, o godz. 02.10 policjanci interweniowali w związku ze zgłoszeniem o tym, że grupa młodzieży zakłóca ciszę nocną przy ulicy Okulickiego w Śremie. Mundurowi, którzy podjęli czynności w tej sprawie, nałożyli pięć mandatów karnych.
Walcząc z przestępczością ścigamy sprawców bardzo różnych przestępstw kryminalnych, a przy tym reagujemy także na drobne wykroczenia, które są uciążliwe dla mieszkańców naszego powiatu. Wszystko po to, aby ludzie w powiecie śremskim czuli się bezpiecznie.

Źródło: KPP w Śremie

Napisz komentarz

© 2010 Wiadomości Śremskie · Subskrybuj:WpisyKomentarze · Realizacja: WebSun