Subskrypcja:Posty Komentarze

Jesteś tutaj: Strona główna » Główna, Książ Wlkp., Powiat Śremski » Dożynki Włościejewki – Gmina Książ Wlkp

Dożynki rozpoczęły się mszą św. dziękczynną odprawioną w kościółku we Włościejewkach.

Po nabożeństwie, barwny i imponujący korowód dożynkowy prowadzony przez Orkiestrę Dętą udał się na wioskowe boisko. To właśnie tutaj odbyły się dalsze uroczystości.

Na miejscu, sołtys Włościejewek, Pani Iwona Zegar oraz Burmistrz Książa Wlkp., Pan Teofil Marciniak dokonali powitania przybyłych na święto gości oraz oficjalnego otwarcia dożynek.

Zgromadzonych ludzi zaproszono do wysłuchania występu Orkiestry Dętej i obejrzenia Poloneza w wykonaniu włościejewskiej młodzieży. Na dożynkach nie mogło zabraknąć oczywiście ceremonii wręczenia chleba Burmistrzowi oraz przybyłym na święto gościom. Na zakończenie części obrzędowej Pani Sołtys i Pan Burmistrz oraz Pani i Pan Starosta Dożynek dokonali tradycyjnego obtańczenia wieńca dożynkowego. Po tym ceremoniale przyszedł czas na pozostałe atrakcje. Zgromadzona publiczność mogła więc obejrzeć występ zespołu Pagost, kapeli „Szczuny z Sulęcinka” oraz Mażoretek.

Dla wszystkich zorganizowane zostały : loteria fantowa, stoiska promocyjne, bufet oraz atrakcje dla najmłodszych. Dożynkowe uroczystości zakończyła zabawa taneczna, która trwała do późnych godzin nocnych.

Wspaniała pogoda, dobre humory oraz doskonała organizacja przyczyniły się do stworzenia wspaniałej atmosfery i radosnego świętowania.

[nggallery id=116]

Info/Foto: Gmina Książ WIelkopolski

Napisz komentarz

© 2010 Wiadomości Śremskie · Subskrybuj:WpisyKomentarze · Realizacja: WebSun