Subskrypcja:Posty Komentarze

Jesteś tutaj: Strona główna » Fotorelacje, Główna, Śrem » Śrem gospodarzem XII Wojewódzko-Archidiecezjalnych Dożynek Wielkopolskich

W tym roku Śrem był miejscem, gdzie odbywały się dożynki wojewódzkie. Rozpoczęły się Mszą Święta na rynku, którą celebrował Metropolita Poznański ks. Abp  Stanisław Gądecki. W swoim kazaniu wspominał na trudną sytuację rolników z powodu powodzi czy cen skupu. Następnie delegacje rolnicze ze wszystkich powiatów województwa wielkopolskiego, dekanatów Archidiecezji Poznańskiej i sołectw Powiatu Śremskiego.

Obrzęd dożynek odbył się na głównej płycie śremskiego stadionu. W wypowiedziach zaproszonych gości często padały słowa o powodzi, która również nawiedziła Wielkopolskę i spowodowała duże szkody w uprawach. Marszałek Województwa Wielkopolskiego, Marek Woźniak, mówił o równym traktowaniu województw w dopłatach dla rolników. Nasze województwo jest dobrze rozwinięte, dlatego przy podziale pieniędzy na wieś jest traktowana niesprawiedliwie. W Wielkopolsce są również wsie podobne do wsi Polski Wschodniej.

Ostatnią częścią dożynek były występy artystyczne m.in. grupy tanecznej Etna i Art Crew. Zebrana publiczność przed główną sceną była bardzo zniecierpliwiona czekaniem na koncert gwiazdy wieczoru, zespołu Zakopower, przez zawodzący zespół Chabry, który przedłużał to oczekiwanie. Po 45 minutach widzowie wreszcie się doczekali występu Sebastiana Karpiela-Bułecki z zespołem.

[nggallery id=119]

Info/Foto: Piotr Szalony (KrejZii)

Napisz komentarz

© 2010 Wiadomości Śremskie · Subskrybuj:WpisyKomentarze · Realizacja: WebSun