Subskrypcja:Posty Komentarze

Jesteś tutaj: Strona główna » Powiat Śremski » Po wakacjach szpital na pierwszym miejscu.

Kolejna sesja Rady Powiatu odbyła się 25 sierpnia. Głównym tematem spotkania była sytuacja w śremskim szpitalu. Jolanta Bokiej, dyrektor szpitala oraz Stefan Urbich, księgowy, omówili kwestie związane z restrukturyzacją placówki. W ostatnim okresie szpital zaoszczędził. Na kontraktach z lekarzami w okresie 1 maja – 31 lipca zaoszczędzono 550 tys. zł miesięcznie, wynagrodzenie pracowników etatowych zmniejszono o ok. 10%, co daje 3-3,5 tys. średniego wynagrodzenia brutto. Starosta śremski stwierdził, że działania restrukturyzacyjne przynoszą efekty. Zakłada się, że w II półroczu 2010 wydatki ponoszone przez placówkę zmniejszą się o ok. 14% w porównaniu z I półroczem.

Szpital nadal ma zobowiązania wobec kontrahentów, które wynoszą ok. 3 mln zł. Radni zobowiązali dyrektora do podjęcia wszelkich starań w celu zminimalizowania straty, która wg planu pod koniec roku wyniesie 6,3 mln zł, następnie negatywnie ocenili wynik finansowy za II kwartał br.

Innym tematem sesji była aktywizacja bezrobotnych. Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy przedstawiła radnym sytuację na powiatowym rynku pracy w latach 2007-2009. Aby aktywizować osoby bezrobotne PUP wraz z innymi instytucjami i stowarzyszeniami organizuje szereg szkoleń i zajęć, współfinansowanych m.in. z Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. W omawianym okresie spadła jednak stopa bezrobocia z 10,2% w 2007 r. do 9% w 2009 r.

Opracował: Piotr Szalony (KrejZii)

Źródło: Powiat Śremski

Napisz komentarz

© 2010 Wiadomości Śremskie · Subskrybuj:WpisyKomentarze · Realizacja: WebSun