Subskrypcja:Posty Komentarze

Jesteś tutaj: Strona główna » Wydarzenia » Polski Dzień Bluesa 2010 w Śremie

16 wrzesień to dzień urodzin króla Bluesa – BB Kinga. W tym roku przypada 85. rocznica. W 2003 roku pojawił się na trzecim miejscu stu największych gitarzystów wszechczasów. King był żonaty dwa razy. Z Marthą Lee Denton w latach 1946 - 1952, oraz z Sue Carol Hall w latach 1958 - 1966. Obydwa małżeństwa zakończyły się z powodu ciężkich niepowodzeń wywołanych zawodowym życiem muzyka (250 występów rocznie). Nieoficjalnie mówi się o tym, że jest ojcem 15 dzieci. Od ponad dwudziestu lat artyście dokucza cukrzyca typu 2.

W dniach wokół tej daty, na terenie całego kraju, organizuje się różne imprezy o charakterze bluesowym. Do obchodów Dnia Bluesa aktywnie włącza się czołówka polskich wykonawców bluesowych, wiele klubów muzycznych, prasa muzyczna i portale internetowe.

W tym roku po raz pierwszy Dzień Bluesa odbył się w Śremie, zorganizowany przez Śremski Ośrodek Kultury, Muzeum Śremskie oraz zespoły The Corners i Kapstel. Od godziny 15:00 na placu paryskim przy latarni różni wykonawcy na instrumentach czy bez, a także przechodnie wczuwali się w bluesowe rytmy. Po ulicznym spontanie impreza przeniosła się na drugi brzeg Warty. Z bezpośrednio ustawionej przy moście scenie, wykonawcy wystąpili na żywo dla mieszkańców. Zagrali: Robert Kordylewski z Trio, Blue Wave Band oraz śremski Kapstel.

[nggallery id=123]

Autor: Piotr Szalony (KrejZii)

Napisz komentarz

© 2010 Wiadomości Śremskie · Subskrybuj:WpisyKomentarze · Realizacja: WebSun