Subskrypcja:Posty Komentarze

Jesteś tutaj: Strona główna » Informacje policyjne » Zatrzymani do sprawy narkotykowej

Kryminalni zatrzymali dwóch mieszkańców Śremu. Jeden z mężczyzn posiadał woreczki z suszem roślinnym, a drugi udzielał ziela konopi różnym osobom.

W minioną sobotę, 18 września kryminalni w Śremie na Placu 20 – go Października zauważyli dwóch mężczyzn, którzy na widok policjantów zaczęli się oddalać w kierunku bramy posesji. Jeden z mężczyzn zachowywał się bardzo nerwowo.  Jak się okazało 27 – letni mieszkaniec Śremu miał w kieszeni dwa woreczki foliowe z suszem roślinnym.

W toku wykonywania dalszych czynności kryminalni zatrzymali do tej sprawy 32 – letniego mieszkańca Śremu, którego osadzili w „policyjnym areszcie”. Z dotychczasowych ustaleń wynika, że mężczyzna w okresie od czerwca do września br. udzielał oraz sprzedawał marihuanę różnym osobom.

Uwaga!
art. 58 Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii
mówi o tym, że kto udziela innej osobie środka odurzającego lub substancji psychotropowej podlega karze pozbawienia wolności do lat 3; Jeżeli sprawca udziela środka odurzającego lub substancji psychotropowej małoletniemu podlega karze pozbawienia wolności do lat 5;
art. 59 Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii odnosi się do odpowiedzialności za sprzedaż narkotyków i w tym przypadku mówimy o zagrożeniu karą pozbawienia wolności od roku do lat 10. Jeżeli sprawca sprzedaje narkotyki osobie małoletniej podlega karze pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 3.

Źródło: KPP w Śremie

Napisz komentarz

© 2010 Wiadomości Śremskie · Subskrybuj:WpisyKomentarze · Realizacja: WebSun