Subskrypcja:Posty Komentarze

Jesteś tutaj: Strona główna » Fotorelacje, Główna, Śrem » Remonty w Śremie trwają

Remont głównego szlaku komunikacyjnego mieszkańców miasta trwa. Remontowany jest ciąg ulic Kilińskiego (Rondo Jana Pawła II – Rondo przy Jednostce Wojskowej), Most 23 Stycznia, Piłsudskiego, Poznańska (od Piłsudskiego do Mostu nad Kanałem Ulgi). Od kilku miesięcy kierowcy i piesi napotykają na utrudnienia w poruszaniu się pomiędzy prawym a lewym brzegiem Warty. Oprócz wymiany nawierzchni, powstają nowe chodniki i ścieżki rowerowe. Jednak owe ścieżki nie są szczytem marzeń rowerzystów. Początkowo równo ułożona kostka brukowa z postępującym czasem tę równość traci i staje się niewygodna dla podróżujących. Z tej przyczyny m.in. w Poznaniu stara się budować asfaltowe drogi rowerowe dla lepszego komfortu jazdy. Mimo wszystko Śrem zmienia się na lepsze.

Dzisiaj została zamknięta ulica Kilińskiego na wspomnianym powyżej odcinku. Powodem jest układanie nowej powierzchni bitumicznej. Na tej ulicy powstanie dodatkowe przejście dla pieszych przy skrzyżowaniu z ul. Zieloną. Obecnie większy ruch samochodów odbywa się na ulicach: Grunwaldzkiej, Zamenhofa, Powstańców Wielkopolskich, Sikorskiego i na Alejach Solidarności.

Prace potrwają do 8 października. Następnie nowa nawierzchnia zostanie ułożona na ul. Piłsudskiego (między Poznańską a Szkolną), tam jednak ruch odbywać się będzie wahadłowo.

Piotr Szalony

[nggallery id=127]

Napisz komentarz

© 2010 Wiadomości Śremskie · Subskrybuj:WpisyKomentarze · Realizacja: WebSun