Subskrypcja:Posty Komentarze

Jesteś tutaj: Strona główna » Bez kategorii, Wydarzenia » Zakątek sztuki Krzysztofa Molendy

W piątek w Muzeum Śremskim, a dokładniej w Galerii 99, królowała grafika Krzysztofa Molendy. Pomysłodawczynią wystawy była również pani Urszula Łukomska, nauczycielka p. Krzysztofa w Liceum Plastycznym, a zarazem instruktorka w Studium Plastyki prowadzonym w Śremskim Ośrodku Kultury.

Wystawa prezentuje prace artysty w szerokim zakresie grafiki warsztatowej. Krzysztof Molenda przygotował zestaw prac, które są realizowane w różnych technikach. Począwszy od kolorowych, które są monotypiami (pojedyncze unikalne odbitki, które powstały jako jedna sesja), poprzez klasyczne drzeworyty, kończąc na grafikach cyfrowych.

Artysta rozpoczynał swoją przygodę z grafiką już w liceum, gdzie nie było jeszcze komputerów. Jak pojawiły się techniki komputerowe nastąpiły duże zmiany w tej dziedzinie sztuki. „Zacząłem poznawać komputer i stopniowo przekładać swoje doświadczenie analogowe na to, co się dzieje w komputerze i vice versa…”. Krzysztof Molenda przygotował również matryce jako fundamentalną rzecz związaną z grafiką.

Piotr Szalony

[nggallery id=130]

Napisz komentarz

© 2010 Wiadomości Śremskie · Subskrybuj:WpisyKomentarze · Realizacja: WebSun