Subskrypcja:Posty Komentarze

Jesteś tutaj: Strona główna » Powiat Śremski » Szpitalnie na sesji

27 Października odbyła się przedostatnia sesja Rady Powiatu. Na pierwszym miejscu ponownie królował śremski szpital. Sytuacja nie jest przyjemna, ale Radni wraz ze Starostą są dobrej myśli. Śremskie firmy zanieczyszczają wspólne środowisko, nałożono na nie mandaty. Spada liczba uczniów w szkołach prowadzonych przez powiat.

Sytuacja w szpitalu wygląda następująco: przychody we wrześniu to kwota 3 732 925, 45 zł, natomiast wydatki poniesione w tym okresie wynoszą 4 005 026,63 zł, co daje stratę w wysokości ponad 270 tys. zł. Plusem wg Starosty Śremskiego jest fakt, iż szpital zyskał na działalności operacyjnej ok. 10 tys. zł. Dodatkowo do kasy szpitala mają wpłynąć należności z Narodowego Funduszu Zdrowia (wg dyrektora: 2,2 mln zł, wg NFZ: 190 tys. zł). Tadeusz Waczyński uważa, że rozwiązaniem problemów szpitala może być pakiet „ustaw zdrowotnych” opracowywany przez rząd, który zapowiada oddłużenie szpitali.

Kolejnym punktem przedostatnich obrad tej kadencji był stan środowiska w powiecie. Jacek Matuszewski, kierownik Delegatury Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Lesznie przygotował sprawozdanie, w którym przedstawił m.in. wyniki kontroli w przedsiębiorstwach. Z 31 kontrolowanych instytucji, 23 wykazały naruszenia wymagań ochrony środowiska, przyznano zatem mandaty w kwocie 900 zł.

Naczelnik Wydziału Oświaty, Kultury, Sportu i Spraw Obywatelskich Wioleta Jastrząbek przedstawiła informacje o realizacji zadań oświatowych w powiecie za rok szkolny 2009/2010. Z tych informacji wynika, że spada liczba uczniów w szkołach prowadzonych przez Powiat Śremski. minionym roku szkolnym odnotowano ich 2999 w 128 oddziałach. Podnosi się natomiast poziom wykształcenia nauczycieli – na 337 zatrudnionych 116 jest już dyplomowanych.

Opracował: Piotr Szalony

Napisz komentarz

© 2010 Wiadomości Śremskie · Subskrybuj:WpisyKomentarze · Realizacja: WebSun