Subskrypcja:Posty Komentarze

Jesteś tutaj: Strona główna » Śrem » Powieje i posypie

Za oknami zamiecie śnieżne. Powieje i posypie śniegiem przez najbliższy tydzień.

Uwaga: Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed zawiejami śnieżnymi, które mogą pojawić się dzisiaj (1 grudnia) od 18:00 i potrwają do jutra (2 grudnia) do 12:00.

Po godzinie 18.00 – 19.00 przewiduje się wystąpienie opadów śniegu okresami o natężeniu umiarkowanym, dających przyrost pokrywy śnieżnej od 10 do 15 cm. Przy silnym wietrze pokrywa śnieżna będzie zróżnicowana. Strefa opadów będzie się przemieszczała z południa na północ województwa. Opady oraz prędkość wiatru osłabną w godzinach rannych i przedpołudniowych 02.12.2010 r.

Informacja z 30 listopada:

Największe opady zapowiadane są na jutrzejszy poranek. Jutro opady mają słabnąć. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega: „Przewiduje się zawieje i zamiecie śnieżne spowodowane wiatrem o średniej prędkości 35-45 km/h oraz porywami do 75 km/h. Przewiduje się wystąpienie opadów śniegu powodujących przyrost pokrywy śnieżnej od 10 do 20 cm. Przewiduje się wystąpienie silnego wiatru o prędkości 35-45 km/h, w porywach 65-75 km/h, kierunek północny i północno-wschodni. Szybkie tworzenie się zasp, utrudnienia komunikacyjne. Utrudnienia komunikacyjne; śliskość na drogach. Uszkodzenia budynków, dachów; szkody w drzewostanie, łamanie gałęzi i drzew; utrudnienia komunikacyjne.” Temperatura w dzień może spaść do -12 st. C. Ponowne opady przewidywane są na czwartek. Ocieplenia można spodziewać się po niedzieli.

Źródło: IMGiW Oddział Poznań

Tagi: ,

komentarze

  1. kierowca pisze:

    A co z odśnieżaniem śremskich dróg?? Pługi powinny zacząć odśnieżać gdy tylko drogi pokryły się śniegiem!

Napisz komentarz

© 2010 Wiadomości Śremskie · Subskrybuj:WpisyKomentarze · Realizacja: WebSun