Subskrypcja:Posty Komentarze

Jesteś tutaj: Strona główna » Ciekawostki, Główna, Śrem » Kto dostanie Żyrafę?

W Śremie podejmowanych jest wiele interesujących inicjatyw. Burmistrz miasta nominował 6 przedsięwzięć do tytułu „Śremskie Żyrafy 2010″.

1. Aktywny Senior: Barbara Jedlińska – animatorka działań dla osób starszych w Klubie Seniora, który jest miejscem spędzania w interesujący sposób czasu przez osoby starsze oraz niepełnosprawne. Seniorzy mogą korzystać z wykładów, wycieczek, zajęć relaksacyjnych. Jej działania powodują, że osoby te mają poczucie bezpieczeństwa. Klub działa przy Towarzystwie im. św. Brata Alberta.

Drużyna Szpiku podczas RockPastwiska

2. Drużyna Szpiku – dała o sobie znać między innymi podczas tegorocznego Rock Pastwiska, powstała w 2008 roku z inicjatywy Fundacji Anny Wierskiej. Drużyna organizuje maratony, propaguje wiedzę i przekonuje do oddawania krwi oraz szpiku.

3. Ławeczka ks. Piotra Wawrzyniaka na Promenadzie – ufundowana przez mieszkańców Śremu oraz Gospodarczy Bank Wielkopolski SA, postawiona z okazji 160. rocznicy urodzin i 100. rocznicy śmierci miejscowego działacza.

4. Obchody 375-lecia Bractwa Strzeleckiego – odbyły się podczas Dni Śremu 2010, przybyły na nie delegacje z wielu miast Polski oraz miasta partnerskiego Bergen. Jubileusz był okazją do spisania historii śremskiego bractwa, którą zaprezentowano w książce pt. „Wzorem ojców. Z dziejów Kurkowego Bractwa Strzeleckiego w Śremie (1635-2009)” – jako drugi tom z cyklu „Śrem w małych monografiach”.

Patrol Rowerowy podczas otwarcia sezonu rowerowego

5. Patrol Rowerowy – dba o utrzymanie porządku i czystości m.in. w Parku Miejskim im. Powstańców Wielkopolskich, utworzony przez młodych ludzi z Towarzystwa Miłośników Ziemi Śremskiej. Obecnie patrol liczy 6 osób, którym przewodniczy Patryk Krzeszewski.

6. Wyprawa Marcina Helaka na Mont Blanc – 31 sierpnia stanął na szczycie Mont Blanc, przygotowywał się do tego już wczesną wiosną.

Swój głos możesz oddać na stronie internetowej Urzędu Miejskiego w Śremie.

Piotr Szalony

Napisz komentarz

© 2010 Wiadomości Śremskie · Subskrybuj:WpisyKomentarze · Realizacja: WebSun