Subskrypcja:Posty Komentarze

Jesteś tutaj: Strona główna » Główna, Wydarzenia » Zimowy koncert Golec uOrkiestra

Pomimo nieustannie panującego mrozu na zewnątrz naszych pomieszczeń, temperatura na rynku dzisiaj była wyższa niż w letnie dni, za którymi zapewne tęsknimy. Wszystko za sprawą zespołu Golec uOrkiestra.

Pozostał zaledwie tydzień za nim zasiądziemy do wigilijnego stołu. Dzisiaj mieliśmy okazję do przedsmaku Świąt Bożego Narodzenia. Wszystko zaczęło się od barwnego korowodu, który wyszedł spod parkingu kościoła na Jezioranach i podążał w kierunku prawobrzeżnej części miasta. Na czele jechały Żwawe Dziadki, za nimi Orkiestra Towarzystwa Muzycznego im. M. Zielińskiego w Śremie, dalej na szczudłach gwiazdor w asyście aniołów i diabełka. Dalej w kolejności poprzebierane dzieci ze szkół ze Śremu i Wyrzeki, które walczyły o cenną nagrodę dla szkoły jaką jest 32-calowy telewizor. Wszystko to pod eskortą śremskiej policji, a nad bezpieczeństwem uczestników czuwał Patrol Rowerowy, który nominowany jest do Śremskich Żyraf.

Na rynku czekała na wszystkich zmarzniętych mieszkańców nagroda w postaci występu Łukasza i Pawła Golec wraz z zespołem. Zaprezentowali najpiękniejsze polskie kolędy. Podczas koncertu zaśpiewano „Sto Lat” burmistrzowi miasta, który dziś ma urodziny, a także rozstrzygnięto konkurs na najlepiej ubraną grupę korowodu. Zwyciężyli uczniowie z Szkoły Podstawowej nr 1, pozostali także zostali nagrodzeni – odtwarzaczami CD i MP3.

Na przybyłych czekał świąteczny poczęstunek – pierniki, barszcz.

Piotr Szalony

[nggallery id=144]

2 komentarze

  1. madzia pisze:

    ja tez byłam i było super:)

  2. Peacyelargy pisze:

    bardzo ciekawe, dzieki

Napisz komentarz

© 2010 Wiadomości Śremskie · Subskrybuj:WpisyKomentarze · Realizacja: WebSun