Subskrypcja:Posty Komentarze

Jesteś tutaj: Strona główna » Śrem » Drużyna Szpiku i Marcin Helak dostali żyrafy

Rozdano nagrody Żyrafy 2010 za śremskie inicjatywy. Podczas dzisiejszej gali nagrodzono Drużynę Szpiku i Marcina Helaka.

Drużyna Szpiku to aktywni działacze Fundacji Anny Wierskiej „Dar Szpiku”,  powstałej w 2008 . Za cel stawiają sobie niesienie pomocy i nadziei chorym na nowotwory. Drużyna Szpiku organizuje maratony, propaguje wiedzę i przekonuje do oddawania krwi oraz szpiku. Uczestnicy biegów czy pikników stają się ambasadorami transplantologii, a tym samym głosem osób walczących o swoje zdrowie i życie. W 2010 roku podczas Rock Pastwiska drużyna była organizatorem m.in. II Śremskiego Biegu Drużyny Szpiku pod hasłem „Podziel się życiem”.

Ze wspomnień Marcina Helaka: „(…) I tak przy pięknej aurze o 11:25 znaleźliśmy się 4810 m n.p.m., na Mont Blanc! Na szczycie przywitał nas Czech, który zaczął grać na gitarze urozmaicając ten nasz krótki pobyt. Radość ze zdobycia Dachu Europy, parę zdjęć i powrót na dół, do schroniska Goûter. Popołudnie spędziliśmy na odzyskaniu energii i skumulowaniu jej na powrót następnego dnia do Chamonix. Wyprawa zakończona powodzeniem! „

Napisz komentarz

© 2011 Wiadomości Śremskie · Subskrybuj:WpisyKomentarze · Realizacja: WebSun