Subskrypcja:Posty Komentarze

Jesteś tutaj: Strona główna » Główna, Śrem » Sprywatyzują przedszkola

Gmina Śrem ma zamiar sprywatyzować przedszkola jej podlegające. Od września zlikwidowane zostanie Przedszkole nr 3.

Burmistrz Śremu planuje likwidację, a następnie prywatyzację przedszkoli, które podlegają gminie. Pierwszym ma być Jarzębinka przy Komorowskiego i to już od września bieżącego roku. Oburzenia nie kryją rodzice dzieci uczęszczających do placówki. Prywatyzacja oznacza bowiem znaczny wzrost ceny pobytu w przedszkolu. Sprzeciw wobec likwidacji Przedszkola nr 3 prowadzony jest za pośrednictwem portalu Facebook.

Burmistrz zapowiedział rozmowy z pracownikami oraz rodzicami dzieci z przedszkola. Likwidacja ma nastąpić pomimo rozpoczęcia rekrutacji do tej placówki przez gminę na przyszły rok szkolny 2011/2012. Corocznie problemem jest brak miejsca dla dzieci w publicznych przedszkolach. Na dodatek tego śremskie przedszkola mają być likwidowane.

3 komentarze

  1. Śremianin pisze:

    Absolutnie nie zgadzam się z likwidacją publicznych przedszkoli! Dokąd będziemy posyłać dzieci? To przedszkole jest jednym z najlepszych w Polsce.

  2. Aga85 pisze:

    Popieram akcję sprzeciwu wobec likwidacji tego przedszkola!

  3. asiunia pisze:

    To skandal żeby wprowadzać takie zmiany!!! Pan Burmistrz postradał zmysły i chce pozbawić pracy nauczycieli oraz pracowników obsługi!!! nie pozwólmy na to!!!

Napisz komentarz

© 2011 Wiadomości Śremskie · Subskrybuj:WpisyKomentarze · Realizacja: WebSun