Subskrypcja:Posty Komentarze

Jesteś tutaj: Strona główna » Bez kategorii, Główna, Śrem » Likwidacja przedszkola zawieszona na rok

Rodzice wygrali bitwę o przedszkole. Po argumentach rodziców burmistrz przełożył likwidację placówki, zapowiedział jednak rozmowy w przyszłym roku.

Dzisiaj odbyły się dwa spotkania w sprawie likwidacji i przekształcenia Przedszkola nr 3 „Jarzębinka”. Burmistrz rozmawiał z pracownikami oraz rodzicami. Głównym argumentem włodarza były oszczędności w kasie gminy rzędu 450 tys. zł rocznie. Rodzice jednak skwitowali tym, że pieniądze są ważniejsze od ich dzieci. Innymi argumentami burmistrza były: gwarancja miejsca w przedszkolu dla każdego dziecka, każda jednostka, która prowadzi przedszkole, musi spełniać szereg wymogów, nie zmniejszy się poziom placówki.

Rodzice wielokrotnie zadawali pytanie: „Dlaczego prywatyzację zaczyna się od tego przedszkola, które jest jednym z najlepszych, które posiada dobrze wykwalifikowaną kadrę pracowniczą, która jest po gruntownym remoncie?” Burmistrz tłumaczył się, że pozostałe przedszkola albo są integracyjne, albo są połączone ze szkołą, albo nie są wyremontowane.

Ważną sprawą w związku z likwidacją placówki są masowe zwolnienia nauczycieli i obsługi. Nie ma bowiem gwarancji ponownego ich zatrudnienia w tym przedszkolu prowadzonym przez inny podmiot. Nowo zatrudnieni nauczyciele nie będą mieć praw wynikających z karty nauczyciela.

W kwestii opłat za przedszkole burmistrz tłumaczył z jednej strony, że koszty nie wzrosną, a z drugiej, że opłatami będzie rządzić prawo rynkowe, czyli właściciel. A zapotrzebowanie na miejsca w przedszkolach w naszej gminie jest duże.

Pomysł prywatyzacji śremskich przedszkoli powstał w grudniu 2010 roku, tuż po wyborach samorządowych. Rodzice zostali poinformowani dopiero niedawno, w trakcie rekrutacji do placówek.

Napisz komentarz

© 2011 Wiadomości Śremskie · Subskrybuj:WpisyKomentarze · Realizacja: WebSun