Subskrypcja:Posty Komentarze

Jesteś tutaj: Strona główna » Informacje policyjne, Straż Miejska Informuje » Interwencje Straży Miejskiej II

Interwencje Straży Miejskiej w okresie 18-24 stycznia 2011. Strażnicy Miejscy w tym czasie kontrolowali stan wałów przeciwpowodziowych.

 1. Dnia 18 stycznia 2011 r. interweniowano w Pogotowiu Wodociągowym w sprawie otwartego betonowego włazu studzienki kanalizacyjnej znajdującej się w Parku im. Puchalskiego na wysokości skrzyżowania ul. Żurawiej z ul. Puchalskiego.
 2. W dniu 18 stycznia 2011 r. Dyżurny Straży Miejskiej otrzymał informację dotyczącą dziur wykopanych przez bobry w wałach przeciwpowodziowych w okolicach miejscowości Kawcze. Informację tą niezwłocznie przekazano pracownikowi Zespołu Obrony Cywilnej Urzędu Miejskiego.
 3. W dniu 19 stycznia 2011 r. strażnicy miejscy interweniowali w Zespole Szkół Politechnicznych, gdzie uczniowie na jednej z lekcji odpalili petardę, a następnie wyrzucili ją przez okno. W wyniku podjętych czynności ustalono sprawców wykroczenia, przeprowadzono z nimi rozmowę w obecności rodziców. Z Dyrekcją Szkoły  uzgodniono, że wobec uczniów wyciągnięte zostaną sankcje przewidziane w Statucie Szkoły.
 4. W dniu 20 stycznia 2011 r. interweniowano na terenie Gimnazjum Nr 1 w Śremie, gdzie w okolicach jednego z wejść do budynku Szkoły przebywał bezdomny mężczyzna. Okazał się nim dobrze znany funkcjonariuszom mężczyzna, który za każdym razem odmawia oferowanej mu pomocy. Bezdomnego przewieziono do noclegowni w Nochowie, skąd od razu udał się w stronę Śremu. Ponieważ mężczyzna leżąc dopuścił się nieobyczajnego wybryku a ponadto używał słów wulgarnych w miejscu publicznym, był agresywny, zostanie wobec niego skierowany wniosek o ukaranie do Sądu Rejonowego w Śremie z propozycją wymierzenia kary ograniczenia wolności w formie pracy społecznie użytecznej.
 5. W dniu 20 stycznia 2011 r. patrol Straży Miejskiej udał się do miejscowości Mateuszewo, gdzie 7-letnia córka zgłaszającej w drodze ze szkoły została zaatakowana przez psy, które wybiegły z terenu jednej z posesji. W wyniku podjętej interwencji strażnicy ukarali właścicielkę  psów grzywną w wysokości 100 zł za niedopilnowanie obowiązków wynikających z posiadania psów.
 6. W dniu 20 stycznia 2011 r. około godziny 18:00 Dyżurny Straży Miejskiej otrzymał zgłoszenie dotyczące młodzieży spożywającej alkohol w piwnicy bloku na ul. Konstytucji 3 Maja 3. W wyniku podjętej interwencji wylegitymowano 5 osób, nie stwierdzono śladów spożywania alkoholu, a zastałym na miejscu osobom nakazano uporządkowanie oraz opuszczenie piwnicy.
 7. W dniu 22 stycznia 2011 r. w miejscowości Niesłabin zatrzymano do kontroli drogowej motorowerzystę kierującego pojazdem bez hełmu ochronnego, którym okazał się 13 letni mieszkaniec w/w miejscowości. Kierowca oświadczył, że nie posiada przy sobie żadnych dokumentów oraz nie ma uprawnień do kierowania motorowerem. Za dopuszczenie  do prowadzenia pojazdu na drodze publicznej przez osobę niemającą wymaganych uprawnień odpowiedzialność poniosą rodzice 13-latka.
 8. W dniu 23 stycznia 2011 r. interweniowano na ul. Paderewskiego 5c, gdzie w wiatrołapie jednej z klatek leżał nietrzeźwy mężczyzna. Funkcjonariusze wylegitymowali nietrzeźwego, a następnie przetransportowali go do miejsca zamieszkania.
 9. W dniu 23 stycznia 2011 r. w godzinach od 16:30 do 17:10 na Komendę Straży Miejskiej przyprowadzono trzy psy – husky doprowadzony został przez mieszkańca Śremu z okolic ul. Powstańców Wielkopolskich, czarny mieszaniec schwytany został przez strażników na ul. Matuszewskiego oraz szary mieszaniec schwytany przez mieszkańca Śremu na Żwirowni. Następnego dnia około godziny 11:00 psy zostały przetransportowane do Schroniska dla zwierząt w Gaju.
 10. W dniu 24 stycznia 2011 r. Dyżurny Straży Miejskiej otrzymał zgłoszenie dotyczące pojazdu ciężarowego zaparkowanego na pasie zieleni przy ul. Chłapowskiego 33. W wyniku podjętych działań ustalono właściciela pojazdu, którego pouczono oraz nakazano usunięcie pojazdu.
 11. W dniu 24 stycznia 2011 r. interweniowano w kamienicy przy ul. Kilińskiego 4, gdzie jak  poinformowała właścicielka posesji notorycznie dochodzi do zaśmiecania terenu wokół bramy. Po przeprowadzeniu rozmowy z właścicielką posesji ustalona sprawców, których wezwano na Komendę Straży Miejskiej celem wyjaśnienia zaistniałej sytuacji. Sprawcami okazali się 17 i 19 letni mieszkańcy w/w kamienicy. Obu sprawców ukarano grzywnami oraz nakazano uprzątnięcie pozostawionego bałaganu.
 12. W dniu 24 stycznia 2011 r. około godziny 16:45 Dyżurny Straży Miejskiej otrzymał zgłoszenie, że w Zbrudzewie opróżniany jest beczkowóz wylewając ścieki do rozlewiska Warty. Po przyjeździe na miejsce interwencji ustalono, że sprawcą jest jeden z okolicznych mieszkańców, który wylewa wodę wypompowywaną z piwnicy swojego domu. Funkcjonariusze nie stwierdzili wykroczenia i odstąpili od czynności.
 13. W dniu 24 stycznia 2011 r. około godzina 19:05 Dyżurny Straży Miejskiej otrzymał zgłoszenie dotyczące mężczyzny leżącego przy butikach na ul. Moniuszki. Po potwierdzeniu zgłoszenia na miejsce wezwano lekarza Pogotowia Ratunkowego, który zadysponował pacjenta na badania do Szpitala. Po przebadaniu oraz udzieleniu pomocy ambulatoryjnej mężczyznę przetransportowano do  Hostelu w Nochowie.

Źródło: Straż Miejska w Śremie.

Napisz komentarz

© 2011 Wiadomości Śremskie · Subskrybuj:WpisyKomentarze · Realizacja: WebSun