Subskrypcja:Posty Komentarze

Jesteś tutaj: Strona główna » Informacje policyjne, Straż Miejska Informuje » Interwencje Straży Miejskiej III

Interwencje Straży Miejskiej w okresie 1-7 lutego 2011. W tym okresie ukarano właściciela pojazdu, który wjechał na wały pomimo zakazu oraz właściciela czworonoga, który pogryzł dziewczynkę. Strażnicy interweniowali, gdy w piwnicach przebywali nietrzeźwi i/lub bezdomni.

 1. W dniu 1 lutego interweniowano na ul. Roweckiego, gdzie pojazd marki Peugeot uniemożliwiał rozładunek towaru do jednego ze sklepów. W wyniku podjętych czynności ustalono właściciela samochodu, a następnie nakazano usunięcie pojazdu. Przekazano również Urzędowi Miejskiemu informacje o poodwracanych znakach drogowych przy tej ulicy.
 2. W dniu 2 lutego w godzinach porannych Straż Miejska otrzymała informację, że w miejscowości Gaj, niedaleko schroniska, ktoś przywiązał do płotu psa. Informację przekazano pracownikowi schroniska.
 3. W dniu 2 lutego około godziny 14:30 Dyżurny Straży Miejskiej otrzymał zgłoszenie od mieszkańca ul. Łąkowej, który poinformował, że grupa dzieci niszczy rynnę na jego posesji. Funkcjonariusze udali się na miejsce. W wyniku podjętej interwencji wylegitymowano grupę dzieci, a następnie przeprowadzono pouczającą rozmowę z ich rodzicami.
 4. W dniu 3 lutego Straż Miejska otrzymała zgłoszenie o podtopionym pojeździe marki Volkswagen na rozlewiskach Warty. W wyniku podjętych działań ustalono właściciela pojazdu, którym okazał się 30-letni mieszkaniec Śremu. Kierowcę pojazdu ukarano grzywną w wysokości 200 zł za niezastosowanie się do zakazu wjazdu na wały przeciwpowodziowe.
 5. W tym samym dniu Strażnicy interweniowali w Pogotowiu Wodociągowym w sprawie zarwanej studzienki kanalizacyjnej na ul. Konstytucji 3 Maja oraz w sprawie awarii przepompowni ścieków w Mechlinie.
 6. W dniu 3 lutego w godzinach wieczornych Dyżurny Straży Miejskiej otrzymał zgłoszenie o braku oświetlenia ulicznego przy ul. Roweckiego. Następnego dnia informację przekazano do Urzędu Miejskiego.
 7. W dniu 5 lutego interweniowano w piwnicy jednego z bloków przy ul. Modrzewskiego, gdzie od dłuższego czasu przebywali nietrzeźwi mężczyźni. Na miejscu zastano 3 osoby, które wylegitymowano, nakazano posprzątanie piwnicy oraz jej opuszczenie.
 8. W dniu 5 lutego około godziny 15:45 Straż Miejska otrzymał zgłoszenie od mieszkańca Śremu, który poinformował, że jego córka została pogryziona przez psa.
  Po przeprowadzeniu rozmowy ze zgłaszającym oraz poszkodowaną ustalono właściciela zwierzęcia, którym okazał się 44-letni mieszkaniec Lucin.  Sprawcę ukarano grzywną w wysokości 200 zł za niezachowanie środków ostrożności przy trzymaniu psa.
 9. W dniu 5 lutego w godzinach wieczornych interweniowano w piwnicy bloku przy ul. Chłapowskiego, gdzie przebywali nietrzeźwi mężczyźni. W wyniku podjętej interwencji wylegitymowano 3 osoby, którym nakazano posprzątanie oraz opuszczenie piwnicy.
 10. W dniu 6 lutego funkcjonariusze Straży Miejskiej interweniowali na ul. Paderewskiego, gdzie w piwnicy bloku nocowało 3 bezdomnych. Zastałych na miejscu mężczyzn wylegitymowano oraz nakazano udać się do Noclegowni w Nochowie.
 11. W dniu 7 lutego około godziny 8:35 Dyżurny Straży Miejskiej otrzymał zgłoszenie o zaśmieceniu terenu prywatnego oraz przyległego pasa drogowego w miejscowości Binkowo, przez firmę remontującą drogi. Po przeprowadzeniu rozmowy ze zgłaszającym ustalono, że firma posiadająca zlecenie na udrożnienie rowów oraz wykonanie przepustów w miejscowości Chrząstowo, po zakończeniu prac wywiozła piach z gruzem na teren prywatny zgłaszającego, zanieczyszczając przy tym odcinek pasa drogowego. Ustalono właściciela firmy wykonującej w/w czynności, wobec którego podjęte będą dalsze czynności.
 12. W dniu 7 lutego około godziny 16:00 interweniowano na ul. Ogrodowej 29, gdzie jeden z lokatorów zakłócał spokój mieszkańców ,poprzez zbyt głośne słuchanie muzyki.

Napisz komentarz

© 2011 Wiadomości Śremskie · Subskrybuj:WpisyKomentarze · Realizacja: WebSun