Subskrypcja:Posty Komentarze

Jesteś tutaj: Strona główna » Informacje policyjne » Policyjne podsumowanie długiego weekendu

wypadek_iguana

Majowy, długi weekend za nami. W powiecie śremskim nie odnotowaliśmy poważniejszego zdarzenia drogowego. Ostatnie zdarzenie drogowe, którego uczestnik odniósł obrażenia ciała miało miejsce 29 kwietnia 2009r. w Śremie na skrzyżowaniu ulic Chłapowskiego i Staszica.

Jak wstępnie ustalili policjanci kierująca samochodem marki Opel Corsa – 20 letnia mieszkanka Bełchatowa nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu i doprowadziła do zderzenia z samochodem marki Fiat Brava, którym kierował 21 letni mieszkaniec Śremu.

W wyniku zdarzenia obrażeń ciała doznała pasażerka Fiata, która została przewieziona do Szpitala w Śremie. U 18 – letniej kobiety stwierdzono obrażenia twarzy oraz złamanie palca prawej ręki. Kierujący pojazdami byli trzeźwi.

Dalsze czynności w tej sprawie prowadzą policjanci Referatu Ruchu Drogowego.

——————————————————————————————

2 maja 2009 r. ujęto w Książu Wielkopolskim nietrzeźwego kierującego motorowerem, a 3 maja br. w Śremie nietrzeźwego kierującego rowerem i w Nochowie nietrzeźwego kierującego samochodem osobowym marki Suzuki Maruti.

2 maja br. o godz. 1.30 policjanci – dzielnicowi w Książu Wlkp. przy ulicy Niepodległości zauważyli motorowerzystę, który jechał całą szerokością jezdni. W związku z powyższym zatrzymali kierującego motorowerem do kontroli drogowej. W trakcie legitymowania policjanci wyczuli od mężczyzny woń alkoholu. Kierowca 26 – letni mieszkaniec gminy Książ Wlkp. poddany badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu uzyskał wynik: 0,39 mg/l. Ponadto okazało się także, że mężczyzna ma zakaz prowadzenia pojazdów wydany przez sąd.

3 maja br. o godz. 1.35 policjanci Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego w Śremie przy ulicy Chełmońskiego zatrzymali do kontroli drogowej kierującego rowerem 31 – letniego mężczyznę czasowo przebywającego w Śremie. Ten kierujący również był nietrzeźwy. Poddany badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu uzyskał wynik: 0,81 mg/l.

3 maja o godz. 17.35 policjanci Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego w Nochowie przy ulicy Śremskiej zatrzymali do kontroli drogowej samochód marki Suzuki Maruti, którym kierował 62 – letni mieszkaniec gminy Śrem. Ten mężczyzna także był nietrzeźwy. Poddany badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu uzyskał wynik: 0,87 mg/l. Zostało mu zatrzymane prawo jazdy kat. A, B.

Postępowania w tych sprawach prowadzą policjanci Wydziału Kryminalnego.

źródło: materiał prasowy KPP Śrem

Napisz komentarz

© 2009 Wiadomości Śremskie · Subskrybuj:WpisyKomentarze · Realizacja: WebSun