Subskrypcja:Posty Komentarze

Jesteś tutaj: Strona główna » Informacje policyjne, Straż Miejska Informuje » Interwencje Straży Miejskiej IV

Interwencje Straży Miejskiej w okresie 8-14 lutego 2011. W minionym tygodniu korzystając ze sprzyjającej aury oraz stawienia się do Straży Miejskiej dwóch osób skierowanych przez Sąd w ramach prac społeczno użytecznych, intensywnie zbierano odpady zalegające na ulicach, chodnikach, trawnikach oraz placach naszego miasta. Efektem tych działań było zebranie ok. 25 worków o pojemności 110 litrów.
 1. W dniu 8 lutego interweniowano w Urzędzie Miejskim w sprawie wybitej szyby na przystanku autobusowym przy ul. Targowej.
 2. W dniu 8 lutego około godziny 10:40 interweniowano w Urzędzie Miejskim w sprawie nieprzejezdnego odcinka ul. Świerkowej w Mechlinie z powodu licznych dziur u drodze gruntowej.
 3. W dniu 8 lutego około godziny 11:55 Dyżurny Straży Miejskiej otrzymał zgłoszenie dotyczące padłego łabędzia leżącego w miejscowości Sosnowiec. Informację przekazano Powiatowemu Lekarzowi Weterynarii.
 4. W dniu 8 lutego około godziny 14:00 funkcjonariusze Straży Miejskiej interweniowali na ul. Krótkiej w Śremie, gdzie jeden z lokatorów notorycznie wyrzucał śmieci pod płot posesji. W wyniku podjętych działań ustalono, że sprawcą  jest 77-letni mężczyzna, którego pouczono i zobowiązano do zaprzestania wyrzucania śmieci w tym miejscu.
 5. W dniu 10 lutego około godziny 19:20 Straż Miejska interweniowała na Pl. Straży Pożarnej gdzie przesiadywała młodzież spożywająca alkohol. Na miejscu interwencji nie potwierdzono spożywania alkoholu, a zastałym osobom nakazano opuszczenie placu.
 6. W dniu 11 lutego Straż Miejska otrzymała zgłoszenie, że na ul. Komorowskiego 6, w piwnicy bloku nocuje dwóch bezdomnych. Po potwierdzeniu zgłoszenia nakazano mężczyznom opuszczenie piwnicy oraz udanie się do Noclegowni w Nochowie.
 7. W dniu 11 lutego około godziny 12:25 interweniowano w Ostrowie, gdzie pies jednego z mieszkańców zagryzł kury zgłaszającego. Po przybyciu na miejsce interwencji przeprowadzono rozmowę ze stronami zdarzenia. Z właścicielem psa przeprowadzono rozmowę na temat obowiązków właściciela zwierząt. Mężczyzna zobowiązał się pokryć straty poniesione przez sąsiada.
 8. W dniu 11 lutego Straż Miejska otrzymała informację, że po ul. Nadbrzeżnej, w okolicach budynku gazowni, błąka się pies. Informację przekazano pracownikom Schroniska dla zwierząt w Gaju.
 9. W dniu 12 lutego funkcjonariusze interweniowali na ul. Paderewskiego 7, gdzie w piwnicy bloku nocowali bezdomni. Mężczyznom nakazano opuszczenie piwnicy i udanie się do Noclegowni w Nochowie.
 10. W dniu 12 lutego około godziny 18:35 patrol Straży Miejskiej udał się na ul. Poznańską 9, gdzie na klatce schodowej przebywała grupa młodzieży, która zakłócała spokój mieszkańców. Na miejscu wylegitymowano 6 nieletnich, którym nakazano opuszczenie klatki.
 11. W dniu 12 lutego około godziny 20:40 Dyżurny Straży Miejskiej otrzymał informację ze ul. Mickiewicza porusza się grupa młodzieży spożywająca alkohol. Na widok radiowozu młodzi mężczyźni zaczęli uciekać, a jeden z nich porzucił prowadzony przez siebie rower. Rower przyprowadzono do siedziby Straży Miejskiej.
 12. W dniu 13 lutego ok. godz. 14:00 Dyżurny Straży Miejskiej otrzymał zgłoszenie dotyczące mężczyzny leżącego na drodze pomiędzy miejscowościami Dąbrowa i Grodzewo. Funkcjonariusze niezwłocznie udali się na miejsce, gdzie stwierdzili, że mężczyzna jest nietrzeźwy i ma widoczne obrażenia ciała. Wezwano pogotowie ratunkowe, które zabrało poszkodowanego. O zdarzeniu telefonicznie poinformowano rodzinę mężczyzny, a do kojca przy Straży Miejskiej przewieziono należącego do niego psa. O godz. 16:30 zgłosiła się córka mężczyzny, która odebrała zwierzę.
 13. W dniu 14 lutego około godziny 9:40 Dyżurny Straży Miejskiej otrzymał zgłoszenie dotyczące nietrzeźwych mężczyzn przebywających w piwnicy bloku przy ul. Komorowskiego. Na miejscu wylegitymowano 3 osoby, nakazano im opuścić piwnicę.
 14. W dniu 14 lutego około godziny 19:10 Dyżurny Straży Miejskiej otrzymał informację od Dyżurnego Straży Pożarnej, że na trasie wylotowej ze Śremu w kierunku Poznania znajduje się potrącony przez samochód pies. Po przybyciu na miejsce funkcjonariusze ustalili właściciela zwierzęcia, który zabrał psa do lecznicy.
 15. W dniu 14 lutego interweniowano na ul. Komorowskiego, gdzie w piwnicy bloku przebywali bezdomni. Na miejscu funkcjonariusze zastali 4 mężczyzn, którym nakazano udać się do Noclegowni w Nochowie.

Napisz komentarz

© 2011 Wiadomości Śremskie · Subskrybuj:WpisyKomentarze · Realizacja: WebSun