Subskrypcja:Posty Komentarze

Jesteś tutaj: Strona główna » Bez kategorii, Informacje policyjne, Straż Miejska Informuje » Interwencje Straży Miejskiej V

Interwencje Straży Miejskiej w okresie 16-21 lutego 2011. Grzywnami ukarano kierowców źle parkujących lub przejeżdżających przez „czerwone światło” lub nie zatrzymujących się przy STOP.

 1. W dniu 16 lutego około godziny 10:45 Strażnicy Miejscy interweniowali na ul. Mickiewicza, gdzie obcokrajowiec zaczepiał przechodniów usiłując sprzedać im piłę spalinową. Mężczyzną okazał się 19 letni obywatel Rumuni, którego ukarano grzywną w drodze mandatu karnego.
 2. W dniu 17 lutego około godziny 10:20 Strażnicy Miejscy interweniowali na ul. 1 Maja gdzie na przejściu dla pieszych parkowały pojazdy. Ustalono dwóch kierowców, którym nakazano usunięcie samochodów.
 3. W dniu 17 lutego grzywną w wysokości 100 zł ukarany został 59 letni mieszkaniec Śremu, który nie zastosował się do znaku B-36 „zakaz zatrzymywania” na ul. Mickiewicza.
 4. W dniu 18 lutego w godzinach porannych Dyżurny Straży Miejskiej otrzymał zgłoszenie, że na ul. Paderewskiego w okolicach Szkoły Podstawowej Nr 6 biega duży pies. Na miejsce wezwano pracowników Schroniska.
 5. W dniu 18 lutego około godziny 12:10 interweniowano w Gimnazjum Nr 1, gdzie na terenie boiska leżał bezdomny. Mężczyźnie nakazano udać się do Noclegowni w Nochowie.
 6. W dniu 18 lutego około godziny 18:45 Dyżurny Straży Miejskiej otrzymał informację o zakłócaniu spokoju oraz spożywaniu alkoholu przez młodzież w okolicach filii Uniwersytetu Adama Mickiewicza, na ul. Grunwaldzkiej. Po udaniu się na miejsce interwencji funkcjonariusze nikogo nie zastali. Po opatrolowaniu terenu strażnicy zauważyli podejrzanie zachowującą się grupę nastolatków. Podczas legitymowania od młodzieży wyczuwalna była silna woń alkoholu. W wyniku podjętej interwencji do siedziby Straży Miejskiej przewieziono czworo nastolatków, a następnie wezwano ich rodziców, którym przekazano dzieci pod opiekę. W stosunku do nieletnich prowadzone będą dalsze czynności.
 7. W dniu 18 lutego około godziny 21:40 interweniowano na ul. Komorowskiego 6, gdzie bezdomny zakłócał spokój poprzez pukanie do drzwi wszystkich mieszkańców klatki. Mężczyznę usunięto z miejsca zgłoszenia oraz przewieziono do noclegowni w Nochowie.
 8. W dniu 18 lutego grzywną w wysokości 100 zł ukarana została 52-letnia mieszkanka Śremu, która nie zastosowała się do znaku B-36 „zakaz zatrzymywania” na ul. Kościuszki.
 9. W dniu 18 lutego grzywną w wysokości 100 zł ukarana została 55-letnia mieszkanka Śremu, która zaparkowała swój pojazd w strefie zamieszkania, poza miejscem wyznaczonym, przez co w znaczny sposób utrudniała ruch pieszym. Wykroczenie zostało ujawnione poprzez system monitorowania miasta.
 10. W dniu 19 lutego około godziny 8:40 interweniowano na ul. Paderewskiego 8D gdzie w piwnicy bloku leżeli bezdomni. Mężczyznom nakazano opuszczenie miejsca interwencji. Po około 30 minutach Dyżurny Straży Miejskiej otrzymał informację od mieszkańca ul. Komorowskiego 6, że do piwnicy usiłują dostać się trzej mężczyźni. Okazali się nimi ci sami bezdomni, których tym razem przewieziono do noclegowni w Nochowie.
 11. W dniu 19 lutego grzywną w wysokości 50 zł ukarany został mieszkaniec Śremu, który przeszedł przez jezdnię, gdy sygnalizator dla pieszych nadawał światło czerwone.
 12. W dniu 19 lutego grzywną w wysokości 300 zł oraz 6 punktami karnymi ukarany został 56-letni mieszkaniec Łuszkowa, który nie zastosował się do sygnalizacji świetlnej na ul. Grunwaldzkiej. Wykroczenie zostało ujawnione poprzez system monitorowania miasta.
 13. W dniu 21 lutego grzywną w wysokości 100 zł ukarany został 57-letni mężczyzna, który nie zastosował się do znaku B-20 „STOP” na ul. Kościuszki w Śremie. Wykroczenie zostało ujawnione poprzez system monitorowania miasta.

Napisz komentarz

© 2011 Wiadomości Śremskie · Subskrybuj:WpisyKomentarze · Realizacja: WebSun