Subskrypcja:Posty Komentarze

Jesteś tutaj: Strona główna » Bez kategorii, Wydarzenia » Podziel się życiem

Tematyka przeszczepu szpiku kostnego towarzyszyła podczas czwartkowego spotkania w Kinoteatrze Słonko. Śremskie lekarki zostały wyróżnione przez Polskie Towarzystwo Lekarskie.

To wyjątkowe spotkanie rozpoczęła Ewa Kaźmierczak, dyrektor Śremskiego Ośrodka Kultury. Zaraz po niej kilka słów do zebranych przekazała lek. med. Barbara Siwińska. Podczas przemówienia przekazała śremskim lekarkom wyróżnienia od Polskiego Towarzystwa Lekarskiego.

Następnie wykład na temat przeszczepu szpiku kostnego wygłosił prof. zw. Mieczysław Komarnicki. Podczas niego wyjaśnił sposoby pobierania szpiku oraz przebieg przeszczepu. W swoim wystąpieniu przekazał wiele cennych informacji. Mieczysław Komarnicki jest profesorem zwyczajnym na Uniwersytecie Medycznym im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu oraz kierownikiem Katedry i Kliniki Hematologii i Chorób Rozrostowych Układu Krwiotwórczego UM. Jednocześnie zasiada w Radzie Naukowej Instytutu Hematologii w Warszawie.

Kolejnym punktem wczorajszego spotkania były słowa Doroty Raczkiewicz, która jest prezesem Fundacji Anny Wierskiej „Dar Szpiku” oraz recital skrzypka Zbigniewa Rybaka.

Fundacja Anny Wierskiej powstała w 2008 roku. Jej celem jest niesienie pomocy i nadziei chorym w walce z nowotworami oraz pozyskiwanie grona dawców szpiku.

„Drużyna Szpiku powstała właśnie po to, aby wiara w uzyskanie pomocy nigdy w nikim nie zagasła. Bo dokąd jest wiara i nadzieja, dotąd jest chęć walki o swoje zdrowie i życie”

Dorota Raczkiewicz

Do dawców należy wiele osobistości, wśród nich Szymon Ziółkowski, Kasia Bujakiewicz, Zespół Dżem, Piotr Reiss, Marcin Urbaś, Magda Stużyńska. Wiele razy Drużyna odwiedzała Śrem, m.in. podczas zeszłorocznego RockPastwiska.

[nggallery id=158]

Napisz komentarz

© 2011 Wiadomości Śremskie · Subskrybuj:WpisyKomentarze · Realizacja: WebSun