Subskrypcja:Posty Komentarze

Jesteś tutaj: Strona główna » Powiat Śremski » O szpitalu, pomocy społecznej, zabytkach i finansach

Wczoraj odbyła się sesja Rady Powiatu Śremskiego. Poruszono m.in. kwestię restrukturyzacji szpitala, pomocy społecznej i zabytków.

Głównym tematem obrad radnych był śremski szpital. Poruszono kwestię zespołu, który został powołany do prawidłowego przygotowania warunków konkursu na opracowanie koncepcji wraz z wdrożeniem procesu restrukturyzacji Szpitala. Przychodnie zostaną sprzedane na zasadach określonych w uchwale. Prawo pierwokupu będą mieli obecni najemcy. Jeśli oni nie będą zainteresowani, ogłoszony zostanie przetarg. Analiza planu finansowego na rok 2011 zakłada stratę w wysokości 5 639 400 zł.

Sprawozdanie z działalności Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinnej w Śremie przedstawiła Małgorzata Łucka, kierownik placówki. Radni przyjęli propozycję podziału środków z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych: 227 640 zł na rehabilitację społeczną, a 60 000 zł na rehabilitację zawodową.

Radni przyjęli „Program opieki nad zabytkami powiatu śremskiego na lata 2011-2014″. Rozdzielono dotacje na prace przy zabytkach. Parafia p.w. Wniebowzięcia NMP w Śremie, parafia p.w. św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Brodnicy i parafia p.w. św. Mikołaja w Książu Wielkopolskim otrzymają po 2 500 zł.

Zmiany w tegorocznym budżecie powiatu dotyczyły m.in. zwiększenia dochodów o 967 442 zł. (dotacja celowa z Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej – 344 700 zł, subwencja oświatowa – 105 227 zł oraz dotacja celowa – 517 520 zł w ramach programów unijnych Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego).

Napisz komentarz

© 2011 Wiadomości Śremskie · Subskrybuj:WpisyKomentarze · Realizacja: WebSun