Subskrypcja:Posty Komentarze

Jesteś tutaj: Strona główna » Informacje policyjne, Straż Miejska Informuje » Interwencje Straży Miejskiej XI

Interwencje Straży Miejskiej w okresie 30 marca – 4 kwietnia 2011.

1. W dniu 30 marca interweniowano na ul. Śremskiej w Nochowie w sprawie parkowania pojazdów na poboczu jezdni przez klientów pobliskiego warsztatu samochodowego. Z właścicielem warsztatu przeprowadzono rozmowę na okoliczność zdarzenia oraz nakazano uzyskanie zgody na zajęcie pasa drogowego na cele nie związane z  komunikacją z zarządcą terenu.

2. W dniu 31 marca interweniowano w Urzędzie Miejskim w sprawie niesprawnego oświetlenia ulicznego na Osiedlu Helenki w Śremie. Ustalono, że przyczyną była awaria kabla zasilającego, której usunięcie mogło zająć kilka godzin.

3.      W dniu 31 marca około godziny 16:50 Straż Miejska została poinformowany, że w obrębie skrzyżowania ul. Kosynierów z ul. Wiosny Ludów, grupa dzieci gra w piłkę nożną. W wyniku interwencji nakazano przenieść zabawę w bezpieczniejsze miejsce.

4.      W dniu 1 kwietnia funkcjonariusze Straży Miejskiej zabezpieczali porządek w rejonie Szkoły Podstawowej Nr 1 w związku z odbywającymi się tam Targami Edukacyjnymi.

5.      W dniu 2 kwietnia około godz. 1:30 Dyżurny Straży Miejskiej obserwując obraz z kamer systemu monitorowania ujawnił bójkę na skrzyżowaniu ul. Roweckiego z ul. Chłapowskiego. Na miejsce zdarzenia wysłano patrol Straży Miejskiej, który wylegitymował zastałe osoby oraz nakazał opuszczenie zbiegowiska. W wyniku interwencji funkcjonariusze ukarali grzywną w wysokości 200 zł 19-letniego mieszkańca Śremu w związku z zakłócaniem spokoju i porządku publicznego. Następnie około godziny 4:40 podczas patrolowania terenu w okolicach skrzyżowania ulic Zamenhofa i Powstańców Wlkp, strażnicy miejscy ujawnili kolejną bójkę. Jak się okazało w bójce tej uczestniczył te same osoby, legitymowane 3 godziny wcześnie. W wyniku podjętych działań ukarano 3 mieszkańców Książa Wielkopolskiego oraz 2 mieszkńców Śremu grzywnami w wysokości 500 zł każdy m.in. za nie opuszczenie zbiegowiska, za zakłócanie porządku publicznego, za używanie słów wulgarnych oraz stwarzanie zagrożenia w ruchu drogowym, a przeciwko jednemu z nich zostanie skierowany wniosek do Sądu Rejonowego w Śremie, gdyż odmówił on przyjęcia proponowanej grzywny.

6.  W dniu 2 kwietnia Dyżurny Straży Miejskiej obserwując obraz z kamer systemu monitorowania ujawnił uszkodzenie znaku drogowego D-15 przy przystanku autobusowym na ul. Chłapowskiego. W wyniku podjętych działań przez patrol straży schwytano sprawcę wykroczenia, którym okazał się 24-letni mieszkaniec Śremu. Został za powyższe ukarany grzywną.

7.   W dniu 2 kwietnia interweniowano na ul. Leśniej w Psarskim, gdzie pracownicy firmy budowlaniej nie zastosowali się do znaku zakazu ruchu pojazdów powyżej 6 ton. W wyniku podjętych kierowców pouczono oraz nakazano stosowanie się do znaków.

8.  W dniu 4 kwietnia patrol Straży Miejskiej ujawnił zapadnięcie się nawierzchni jezdni oraz części chodnika na skrzyżowaniu ul. Paderewskiego z Aleją Solidarności. Teren zabezpieczono pachołkami oraz taśmą ostrzegawczą. Informację o zagrożeniu przekazano do Wojewódzkiego Zarządu Dróg celem zlikwidowania zapadliska.

Informacja prasowa Straży Miejskiej w Śremie.

Napisz komentarz

© 2011 Wiadomości Śremskie · Subskrybuj:WpisyKomentarze · Realizacja: WebSun