Subskrypcja:Posty Komentarze

Jesteś tutaj: Strona główna » Informacje policyjne, Straż Miejska Informuje » Interwencje Straży Miejskiej XII

Interwencje Straży Miejskiej w okresie 5-12 kwietnia 2011.

1. W dniu 6 kwietnia interweniowano na parkingu przy Placu 20 Października, gdzie niewłaściwie zaparkowany pojazd osobowy uniemożliwiał wjazd na parking innym pojazdom. Na miejscu interwencji zastano kierowcę pojazdu, którym był mieszkaniec Bydgoszczy. Mężczyznę wylegitymowano oraz pouczono na okoliczność zdarzenia.

2. W dniu 7 kwietnia około godz 13:10 Dyżurny Straży Miejskiej otrzymał informację o grupie mężczyzn spożywających alkohol na ul. Kościuszki. Po potwierdzeniu wykroczenia przy użyciu kamer monitorowania miasta, informację o zdarzeniu przekazano patrolowi. W wyniku podjętej interwencji grzywną w wysokości 100 zł każdy ukarano dwóch mieszkańców Śremu.

3. W dniu 7 kwietnia Straż Miejska otrzymała informację o zaśmieconym terenie jednej z posesji na ul. Gierymskiego. W wyniku podjętych działań ustalono właściciela terenu, którym okazał się mieszkaniec ul. Zachodniej. Podczas kontroli sprawdzono umowy na wywóz odpadów, wyposażenie posesje w pojemniki na odpady, a następnie nakazano uporządkowanie terenu.

4. W dniu 8 kwietnia w godzinach porannych interweniowano w firmie mającej podpisane zlecenie z Urzędem Miejskim na usuwanie padłych zwierząt z dróg na terenie gminy w sprawie padłej sarny na obwodnicy Śremu.

5. W dniu 8 kwietnia funkcjonariusze Straży Miejskiej przeprowadzili pouczającą rozmowę z grupą dzieci, która niszczyła zieleń na ul. Mickiewicza przy Spółdzielni Mieszkaniowej „Warta”.

6. W dniu 9 kwietnia około godziny 20:45 Dyżurny Straży Miejskiej przy użyciu kamer monitorowania miasta zaobserwował grupę mężczyzn spożywających alkohol oraz załatwiających swoje potrzeby fizjologiczne przy ul. Roweckiego. Informację przekazano patrolowi. W wyniku podjętych czynności grzywną w wysokości 100 zł każdy ukarano trzech mężczyzn- mieszkańca Kunowa, Kozłowa oraz Tuczna w zawiązku z dopuszczeniem się nieobliczalnego wybryku oraz za spożywanie alkoholu w miejscu publicznym. Ponadto przeciwko jednemu ze sprawców zostanie skierowany wniosek o ukaranie do Sądu Rejonowego w Śremie.

7.  W dniu 10 kwietnia około godziny 19:30 interweniowano na parkingu Urzędu Miejskiego, gdzie grupa młodzieży pomimo zakazu grała w piłkę, co zagrażało uszkodzeniem zaparkowanych w tym miejscu pojazdów. Sprawcom na miejscu osobom nakazano zakończyć zabawę, oraz pouczono na okoliczności zdarzenia.

8.  W dniu 12 kwietnia interweniowano w Obwodzie Dróg Wojewódzkich w sprawie niesprawnej sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ulic Kilińskiego, Chłapowskiego oraz Moniuszki.

9. W dniu 12 kwietnia około godziny 10:58 do Straży Miejskiej wpłynęło zgłoszenie, że po wale przeciwpowodziowym obok miejscowości Kawcze porusza się samochód marki Audi. Strażnicy Miejscy udali się we wskazane miejsce, potwierdzili zasadność zgłoszenia, zatrzymali kierującego pojazdem, którym okazał się mieszkaniec Śremu. W trakcie legitymowania strażnicy powzięli podejrzenie, że kierujący pojazdem jest w stanie nietrzeźwości. O powyższym powiadomiono Dyżurnego Policji, który na miejsce skierował patrol drogówki. Badanie potwierdziło u kierującego 1,21 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu. Kierowca został zatrzymany, a jego pojazd odholowany na parking strzeżony.

Informacja prasowa Straży Miejskiej w Śremie.

2 komentarze

  1. A. pisze:

    Mam pytanie. Gdzie najeży zgłosić zalegające bardzo często śmieci znajdujące się za budką tranzystorową na ulicy Roweckiego 4??

  2. Beta pisze:

    Mam pytanie odnośnie sprzątania psich kup. Właśnie wyczytałam w internecie że za wrzucenie odchodu do zwyklego smietnika grozi mandat . Od paru dni jestem właścicielką psa po którym chcę sprzątać ale czerwone pojemniki ustawione właśnie do tego celu są całe przepelnione śmieciami mam na mysli butelki,puszki,papierki i nie idzie do nich nic wrzucić bynajmniej w okół mojego miejsca zamieszkania co w tym momencie należy zrobić??

Napisz komentarz

© 2011 Wiadomości Śremskie · Subskrybuj:WpisyKomentarze · Realizacja: WebSun